Feyenoord Rotterdam nie będzie miał nowego stadionu

Piłka nożna
Feyenoord Rotterdam nie będzie miał nowego stadionu
fot. PAP
Feyenoord Rotterdam nie będzie miał nowego stadionu

Władze klubu piłkarskiego Feyenoord Rotterdam zapowiedziały, że ze względu na znaczący wzrost kosztów budowy nowego stadionu - z 320 do 500 milionów euro - realizacja projektu nie będzie kontynuowana.

Podczas konferencji prasowej, na której poinformowano o decyzji, panowała grobowa atmosfera. Media zostały poinformowane, że projekt, który jeszcze niedawno był przedmiotem dumy Feyenoordu, nie będzie kontynuowany.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Morawiecki podziękował kibicom NAC Breda

 

Władze klubu chciały, aby nowy stadion pomógł zniwelować dystans do konkurencji, przede wszystkim odwiecznego rywala - Ajaksu Amsterdam.

 

- Firma budowlana poinformowała nas o wzroście kosztów budowy nowego stadionu o 180 mln euro – przekazał Gerard Moussault, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Feyenoordu.

 

Kierujący radą Toon van Bodegom powiedział, że wiele osób włożyło sporo serca w ten projekt. - To smutny dzień i powód do wstydu - podsumował.

 

Stadion miał być częścią nowego kompleksu sportowego, którego projekt został zaaprobowany przez radę miasta. Miał on powstać do 2025 roku i w jego skład weszłyby także park rozrywki oraz szereg domów.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie