MotoGP: Marquez nie wystąpi w ostatnim wyścigu sezonu

Moto
MotoGP: Marquez nie wystąpi w ostatnim wyścigu sezonu
fot. PAP

Sześciokrotny motocyklowy mistrz świata w klasie MotoGP Hiszpan Marc Marquez, który pod koniec października doznał podczas treningu lekkiego wstrząśnienia mózgu, nie wystartuje 14 listopada w Grand Prix Walencji, ostatniej, 18. rundzie mistrzostw świata.

W sobotę 30 października podczas przygotowań do Grand Prix Algarve w Portugalii na jednym ze swoich zwyczajowych treningów terenowych Marquez doznał upadku, który spowodował lekkie wstrząśnienie mózgu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przedwczesny koniec sezonu dla Piotra Biesiekirskiego

 

Zawodnik liczył na to, że wypadek na treningu nie jest groźny, dlatego o tym zdarzeniu team Honda poinformował dopiero cztery dni później.

 

Teraz okazało się, że Hiszpan nadal nie czuje się dobrze i narzeka na problemy ze wzrokiem.

 

"Badanie wykazało, że zawodnik widzi podwójnie, a czwarty nerw, związany z prawym mięśniem górnym skośnym, jest sparaliżowany" - napisano w komunikacie zespołu.

 

Marquez nie weźmie także udziału w posezonowych testach, które zaplanowano w Walencji w dniach 18-19 listopada.

 

Tytuł w klasie MotoGP zapewnił sobie już Francuz Fabio Quartararo (Yamaha). Marquez, który wygrał ostatnio dwie rundy MŚ - GP Ameryk i Emilii-Romanii, jest aktualnie szósty.

 

Marquez powrócił do ścigania po poważnej kontuzji, jakiej doznał na treningu latem 2020 roku przed GP Hiszpanii. W trakcie pierwszej wstawiono mu tytanową płytkę łączącą złamane kości prawej ręki, a Hiszpan już po kilku dniach wsiadł na motocykl i wznowił treningi. W wyniku zbyt dużych obciążeń płytka jednak pękła, zawodnik musiał się ponownie poddać operacji na początku sierpnia 2020.

 

Drugi zabieg przeprowadzono w Barcelonie, rehabilitacja - jak przewidywali lekarze - miała się zakończyć najpóźniej do połowy października. Jednak badania kontrolne przeprowadzone na początku listopada wykazały, że ręka nie jest nadal w pełni sprawna i Marquez nie otrzymał pozwolenia na wznowienie treningów.

 

Trzeci zabieg wykonano w grudniu, gdyż proces gojenia postępował zbyt wolno.

 

Na motocykl wsiadł dopiero wiosną 2021, startował w tegorocznych mistrzostwach świata, jednak do formy sprzed wypadku jeszcze nie wrócił. 

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie