Pekin 2022: Igrzyska pod nadzorem urzędu antykorupcyjnego

Zimowe
Pekin 2022: Igrzyska pod nadzorem urzędu antykorupcyjnego
fot. PAP

Chiński urząd antykorupcyjny - Centralna Komisja ds. Kontroli Dyscypliny, powołał specjalny zespół, który nadzorować będzie zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Jego zadaniem będzie zapobieganie korupcji, używaniu narkotyków i rozprzestrzeniania się COVID-19.

Potężna Centralna Komisja ds. Kontroli Dyscypliny, zajmująca się korupcją, poinformowała w oświadczeniu, że powołała specjalny zespół do nadzorowania środków zapobiegawczych COVID, które obejmują m.in. odosobnienie uczestników w „bańce” podczas igrzysk (4-20 lutego 2022).

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczna kontuzja Mateusza Sochowicza i niekompetencja Chińczyków. "Chciał dotknąć mi kości"

 

Zespół będzie również monitorował, czy nie dochodzi do korupcji w procesie selekcji zawodników oraz osób pełniących oficjalne funkcje podczas zawodów, a także czuwał nad wydatkami związanymi z organizacją igrzysk. Inspektorzy Komisji ds. Kontroli Dyscypliny zostali skierowani do różnych departamentów w chińskim krajowym urzędzie ds. sportu, w tym jednostek odpowiedzialnych za antydoping i finanse, a każdy z nich musi składać codzienny raport zespołowi.

 

Prezydent Chin Xi Jinping, który uczynił z walki z korupcją główny kierunek polityki swojej kadencji, ogłosił, że chce, aby igrzyska w Pekinie były „zielone, integracyjne, otwarte i wolne od korupcji”.

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie