TAURON Liga: E.LECLERC MOYA Radomka Radom górą w Kaliszu

Energa MKS Kalisz przegrała z E.LECLERC MOYA Radomką Radom 1:3 (12:25, 26:28, 25:18, 19:25) w meczu inaugurującym ósmą kolejkę spotkań TAURON Ligi.

W pierwszym secie gra toczyła się do jednej bramki. Radomianki szybko uzyskały przewagę 7:2, następnie ona rosła i przekroczyła dziesięć punktów. Punktowały Freya Aelbrecht i Katarzyna Zaroślińska-Król. Trener Jacek Pasiński dokonywał zmian i gra od początku drugiego seta wyglądała zupełnie inaczej. Stała się wyrównana.

Co prawda w pierwszych akcjach drugiego seta radomianki prowadziły jeszcze 8:6 i 10:8, ale akcje gospodyń stawały się coraz skuteczniejsze i w połowie partii prowadziły 15:11, a następnie 19:14. Jednak finisz zespołu gości był skuteczny, które uzyskały minimalną przewagę. Energa MKS jeszcze wyrównała na 24:24, ale w grze na przewagi ustąpiła rywalkom. U gospodyń dobrze funkcjonował blok i w tym elemencie po dwóch setach były lepsze 8-6.

Do połowy trzeciego seta gra przebiegała podobnie jak w drugim. Najpierw było równe (6:6), następnie gospodynie zaczęły uzyskiwać przewagę - 13:11, 17:12. Zwrotu akcji tym razem nie było i Energa MKS pewnie zwyciężyła. Set czwarty to znowu wyraźna przewaga przyjezdnych (2:7, 8:14 i 15:20), dla których Alexandra Lazić zdobyła w całym meczu 18 pkt, a Zaroślińska-Król i Aelbrecht po 17.

Energa MKS Kalisz - E. Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (12:25, 26:28, 25:18, 19:25)

Energa MKS Kalisz: Aleksandra Cygan, Natalia Gajewska, Monika Gałkowska, Justyna Łukasik, Emilia Mucha, Ewelina Żurowska - Kinga Wysokińska (libero) - Karolina Drużkowska, Aleksandra Dudek, Sylwia Kucharska, Oriana Miechowicz

E. Leclerc Moya Radomka Radom: Freya Aelbrecht, Kaisa Alanko, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Alexandra Lazic, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Zaroślińska-Król - Agata Witkowska (libero) - Renata Biała, Srna Markovic, Kornelia Moskwa, Aleksandra Szczepańska