Andora - Polska: Pewne zwycięstwo Biało-Czerwonych! Debiut Matty'ego Casha

Polacy pokonali Andorę w meczu eliminacji do mistrzostw świata

Polska pokonała na wyjeździe grającą niemal cały mecz w dziesiątkę Andorę 4:1 w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata i zapewniła sobie co najmniej drugie miejsce w grupie, oznaczające udział w barażach o awans. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. W kadrze zadebiutował Matty Cash.

Polacy grali w przewadze już od dziesiątej sekundy. Ricard Fernandez walczył o piłkę z Kamilem Glikiem i uderzył środkowego obrońcę łokciem w twarz. Sędzia od razu pokazał napastnikowi czerwoną kartkę. Po chwili Biało-Czerwoni otworzyli wynik. Kamil Jóźwiak podał piłkę do Lewandowskiego, a kapitan reprezentacji Polski bez problemu pokonał bramkarza rywali.

Za chwilę zawodnik Derby County sam wpisał się na listę strzelców. 23-latek wykorzystał dobre dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego. Gospodarze przed przerwą zdołali strzelić bramkę kontaktową. Wojciecha Szczęsnego pokonał Marc Vales. Podopieczni Paulo Sousy szybko odpowiedzieli i w ostatniej akcji pierwszej połowy gola strzelił Arkadiusz Milik.

Na niecałe pół godziny przed końcem podstawowego czasu gry swój debiut z orzełkiem na piersi zaliczył Cash. 24-latek na murawie zastąpił Frankowskiego.

Gwóźdź do trumny Andory w 73. minucie wbił Robert Lewandowski. Na głowę napastnika Bayernu Monachium piłkę z rzutu rożnego wrzucił Piotr Zieliński.

Na mundial w Katarze awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z grup, natomiast drugie zespoły zagrają w marcu w dwustopniowych barażach. Drużyna Sousy zapewniła sobie w piątek drugą lokatę.

Biało-Czerwoni mają 20 punktów i tracą trzy do Anglików. Teoretycznie, przy ewentualnym zwycięstwie w poniedziałek nad Węgrami, zachowali jeszcze szansę nawet na pierwszą lokatę, ale praktycznie jest to niemożliwe. Anglia musiałaby przegrać wysoko na wyjeździe z ostatnim w światowym rankingu San Marino - w eliminacjach do mundialu przy równej liczbie punktów liczy się bilans bramek.

Andora - Polska 1:4 (1:3)

Bramki: Vales 45 - Lewandowski 5 73, Jóźwiak 11, Milik 45+2

Andora: Iker Alvarez - Moises San Nicolas (84. Eric De Pablos), Max Llovera, Marc Vales (65. Christian Garcia), Albert Alavedra, Joan Cervos - Ludovic Clemente (65. Alex Martinez), Marcio Vieira, Marc Pujol (61. Albert Rosas), Jordi Alaez (84. Marc Garcia) - Ricard Fernandez Cucu.

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Maciej Rybus - Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak (64. Karol Linetty), Piotr Zieliński (86. Damian Szymański), Mateusz Klich (64. Krzysztof Piątek), Przemysław Frankowski (64. Matty Cash) - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik (77. Karol Świderski)

Żółte kartki: Pujol, Alaez, Vieira - Klich, Krychowiak

Czerwona kartka: Cucu (1, za faul).