El. ME U-21: Sensacyjna wygrana reprezentacji Polski w Niemczech. Popis Adriana Benedyczaka

Adrian Benedyczak otworzył wynik meczu Niemcy - Polska.

Reprezentacja Polski do lat 21 sensacyjnie pokonała rówieśników z Niemiec w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2023. Podopieczni Macieja Stolarczyka triumfowali 4:0.

Polacy prowadzili 3:0 już po kwadransie. Wynik otworzył Benedyczak w 5. minucie, wykorzystując dogranie Jakuba Kamińskiego. Kapitan kadry asystował również przy drugim trafieniu byłego napastnika Chrobrego Głogów czy Pogoni Szczecin, który po raz drugi pokonał golkipera gospodarzy w 12. minucie.

W 15. minucie było 3:0 - błąd defensora reprezentacji Niemiec wykorzystał Michał Skóraś i podwyższył prowadzenie. Jakby tego było mało, kilka minut później Jean-Manuel Mbom faulem powstrzymał szarżującego Benedyczaka i sędzia pokazał piłkarzowi Werderu Brema czerwoną kartkę.

Choć po przerwie swoje sytuacje do zmniejszenia strat mieli Niemcy, kolejnego gola strzelili Biało-Czerwoni - w doliczonym czasie gry wynik ustalił rezerwowy tego dnia Kacper Kozłowski.

Dla Polaków była to trzecia wygrana, jeśli chodzi o zmagania w eliminacyjnej grupie. Piłkarze Stolarczyka mają na swoim koncie 10 punktów i zajmują trzecie miejsce. Liderami, mimo piątkowej porażki, nadal są Niemcy - 12 punktów.

Niemcy - Polska 0:4 (0:3)
Bramki: Benedyczak 5, 12, Skóraś 15, Kozłowski 90

Niemcy: Luca Philipp - Manuel Mbom, Lars Lukas Mai, Malick Thiaw, Luca Netz (64. Jamie Leweling) - Kevin Schade, Yannik Keitel, Angelo Stiller (90. Eric Martel), Jonathan Burkardt, Jan Thielmann (46. Armel Bella-Kotchap) - Erik Shuranov (25. Roberto Massimo)

Polska: Cezary Miszta - Konrad Gruszkowski, Łukasz Bejger, Kamil Kruk, Jakub Kiwior, Michał Skóraś (84. Mateusz Żukowski) - Nicola Zalewski (62. Kacper Kozłowski), Łukasz Poręba, Mateusz Bogusz, Jakub Kamiński - Adrian Benedyczak (69. Kacper Śpiewak)

Żółte kartki: Stiller - Miszta, Bejger, Kruk, Gruszkowski

Czerwona kartka: Mbom (19, za faul taktyczny)