Fortuna 1 Liga: Sześć goli! Rollercoaster w Rzeszowie

Apklan Resovia Rzeszów wygrała z Odrą Opole

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów i Odry Opole stworzyli niezapomniane widowisko w 17. kolejce Fortuna 1 Ligi. Ostatecznie, po spotkaniu obfitującym w zwroty akcji, na tablicy wyników widniał remis 3:3.

Wynik meczu w dziesiątej minucie otworzyli gospodarze. Dobrym długim podaniem popisał się Bartłomiej Wasiluk. Piłkę otrzymał Maksymilian Hebel. Pomocnik oszukał defensora rywali i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Odra odpowiedziała po dwóch minutach. Do wyrównania celnym strzałem doprowadził Maciej Wróbel. Już po chwili padła kolejna bramka dla gości. W 14. minucie Dawid Czapliński wykorzystał dośrodkowanie Miłosza Trojaka i głową umieścił futbolówkę w siatce.

Po przerwie Resovia rzuciła się do ataku. Oko w oko z bramkarzem gości stanął Rafał Mikulec. Obrońca bez problemu wykorzystał szansę i doprowadził do wyrównania. Ofensywna gra rzeszowian przyniosła efekty. Bernard Petrak we własnym polu karnym sfaulował Sebastiana Strózika. Arbiter po weryfikacji z systemem VAR wskazał na jedenasty metr. Stały fragment gry wykorzystał Bartłomiej Wasiluk. W piątej minucie doliczonego czasu gry goście dali radę dogonić rywali. Tym razem rzut karny na bramkę zamienił Rafał Niziołek. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Resovia - Odra Opole 3:3 (1:2)
Bramki: Hebel 10, Mikulec 56, Wasiluk 67 (k) - Wróbel 12, Czapliński 14, Niziołek 90+5 (k)

Resovia Rzeszów: Branislav Pindroch - Oliver Podhorin, Bartosz Jaroch, Dawid Kubowicz, Rafał Mikulec - Daniel Pietraszkiewicz (55. Michał Rostkowski), Josip Soljić, Bartłomiej Wasiluk, Maksymilian Hebel (74. Jakub Wróbel), Bartłomiej Eizenchart - Sebastian Strózik.

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Jakub Szrek, Mateusz Kamiński, Konrad Kostrzycki, Bernard Petrak (70. Cezary Sauczek) - Tomas Mikinić (70. Mateusz Spychała), Miłosz Trojak, Michał Pawlik (63. Rafał Niziołek), Maciej Wróbel (78. Antoni Klimek), Mateusz Marzec (78. Adam Żak) - Dawid Czapliński

Żółte kartki: Mikulec, Hebel, Wróbel, Soljić - Marzec, Czapliński.