Giennadij Gołowkin - Ryota Murata pod koniec roku w Japonii

Sporty walki
Giennadij Gołowkin - Ryota Murata pod koniec roku w Japonii
fot. PAP
Giennadij Gołowkin wraca na ring.

Mistrz świata wagi średniej organizacji IBF Kazach Giennadij Gołowkin powróci na ring 29 grudnia w Japonii, aby zmierzyć się z Ryotą Muratą, posiadaczem tytułu „super” mistrza WBA w tej kategorii - ogłosili w piątek organizatorzy walki.

Walka, której stawką będzie unifikacja tytułów IBF i WBA, odbędzie się w Saitamie, na północ od Tokio.

 

39-letni Gołowkin, nazywany „GGG”, nie walczył od czasu swojego zwycięstwa przed czasem w pojedynku z Kamilem Szeremetą 18 grudnia 2020 roku. Była to wówczas rekordowa, 21. obrona tytułu w tej kategorii.

 

"Jestem bardzo podekscytowany zapowiedzią mojego Big Show w Japonii, kraju, w którym boks jest bardzo popularny. Ryota Murata jest wspaniałym mistrzem, to będzie wyjątkowa noc, kiedy będziemy walczyć na ringu, aby zjednoczyć nasze tytuły" - skomentował w oświadczeniu kazachski pięściarz (41 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka).

 

 

Dla Muraty (16 zwycięstw, 2 porażki), złotego medalisty olimpijskiego z Londynu (2012), będzie to pierwsza walka od dwóch lat. 35-latek pokonał Kanadyjczyka Stevena Butlera w grudniu 2019 roku, broniąc tytułu WBA. Następnie został „super” mistrzem WBA, kiedy Meksykanin Saul "Canelo" Alvarez zrezygnował z tego pasa, aby przejść do wagi super średniej.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie