Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel odpadła w 1/8 finału slalomu równoległego w Lech/Zuers

Maryna Gąsienica-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel odpadła w 1/8 finału slalomu giganta równoległego alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Lech/Zuers. Jego trasę pokonała wolniej o 0,31 s od Niemki Leny Duerr.

Polka miała bardzo udany ubiegły sezon. Zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie w mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo, a klasyfikacji generalnej PŚ w tej konkurencji uplasowała się na 14. pozycji. Przed rokiem w Lech/Zuers w slalomie równoległym zajęła najwyższe w karierze dziewiąte miejsce w pucharowych zawodach.

Slalom gigant równoległy w Lech/Zuers jest drugą w tym sezonie eliminacją PŚ. Przed trzema tygodniami w austriackim Soelden Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu slalomu giganta.