Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel zakwalifikowała się do slalomu równoległego

Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała 13. czas eliminacji

Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała 13. czas eliminacji i zakwalifikowała się do wieczornego slalomu giganta równoległego alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Lech/Zuers. Jej rywalką w 1/8 finału będzie Niemka Lena Duerr.

Najlepszy czas łączny dwóch przejazdów eliminacji miała Norweżka Thea Louise Stjernesund - 48,05. Gąsienica-Daniel uzyskała 49,06, a Duerr 48,56. Do wieczornej rywalizacji systemem pucharowym zakwalifikowało się 16 najlepszych alpejek.

Polka miała bardzo udany ubiegły sezon. Zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie w mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo, a klasyfikacji generalnej PŚ w tej konkurencji uplasowała się na 14. pozycji. Przed rokiem w Lech/Zuers w slalomie równoległym zajęła najwyższe w karierze dziewiąte miejsce w pucharowych zawodach.

Slalom gigant równoległy w Lech/Zuers jest drugą w tym sezonie eliminacją PŚ. Przed trzema tygodniami w austriackim Soelden Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu slalomu giganta.