PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Jurajskich Rycerzy. Ósma porażka Stali

W meczu 7. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali ze Stalą Nysa 3:0. Ostatnia drużyna w tabeli próbowała nawiązać walkę, ale Jurajscy Rycerze byli wyraźnie lepsi w końcówkach setów.

Siatkarze Stali bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie (0:3, 6:10), ale w środkowej części seta do głosu doszli zawiercianie. Uzyskali przewagę w ataku i w bloku, odrobili straty (14:14), a później przejęli inicjatywę. Uros Kovacevic wywalczył trzy ostatnie punkty w tym secie dla Jurajskich Rycerzy (25:20).

Drugą odsłonę również udanie zaczęli nysanie (2:5). Później poszła jednak seria sześciu wygranych akcji gości, a w polu zagrywki błysnął Facundo Conte (8:6). W dalszej części seta gra się wyrównała, ale kluczowe akcje znów wygrali zawiercianie, którzy utrzymali wysoką skuteczność w ataku. Atak Piotra Orczyka przyniósł piłkę setową (24:20), a w ostatniej akcji seta goście pomylili się w polu zagrywki (25:22).

Set numer trzy rozpoczął się po myśli gospodarzy (4:1). Drużyna z Nysy nie poddała się i znów próbowała nawiązać walkę z faworyzowanym przeciwnikiem. Jurajscy Rycerze nie pozwolili sobie jednak na chwilę dekoncentracji. Uzyskali solidną zaliczkę (20:14) i w końcówce kontrolowali sytuację. Po skutecznym ataku Mateusza Malinowskiego gospodarze mieli piłkę meczową przy stanie 24:16. Za wcześnie jednak pomyśleli o końcu spotkania, bo rywale obronili się w... sześciu akcjach. Dopiero skuteczny atak Kovacevicia zakończył rywalizację (25:22).

Najwięcej punktów: Uros Kovacevic (20), Facundo Conte (14) – Aluron CMC Warta Zawiercie; Wassim Ben Tara (10) – Stal. MVP: Uros Kovacevic (17/23 = 74% skuteczności w ataku + 3 bloki).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)

Aluron CMC Warta: Uros Kovacevic, Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Facundo Conte, Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues – Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk, Maximiliano Cavanna. Trener: Igor Kolakovic.
Stal: Nikołaj Penczew, Mitchell Stahl, Marcin Komenda, Kamil Kwasowski, Moustapha M'Baye, Wassim Ben Tara – Michał Ruciak (libero) oraz Maciej Zajder, Kamil Dębski, Mariusz Schamlewski, Bartosz Bućko. Trener: Daniel Pliński.

Wyniki meczów 7. kolejki PlusLigi:

2021-11-12: GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 18:25, 29:27, 25:21)
2021-11-13: Asseco Resovia – Projekt Warszawa 3:0 (25:21, 26:24, 25:20)
2021-11-13: PGE Skra Bełchatów – LUK Lublin 2:3 (25:16, 26:24, 22:25, 18:25, 12:15)
2021-11-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)
2021-11-14: Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-14: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-15: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).