Liga VTB: Enea Zastal BC Zielona Góra minimalnie gorszy od Rosjan

Koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra przegrali we własnej hali z Lokomotiwem Kubań Krasnodar 90:98.

Koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra przegrali we własnej hali z Lokomotiwem Kubań Krasnodar 90:98 (21:28, 21:29, 26:22, 22:19) w swoim siódmym meczu Zjednoczonej Ligi VTB. Wicemistrz Polski wygrał do tej pory jedno spotkanie w tych rozgrywkach.

Koszykarze Enea Zastalu toczyli wyrównaną walkę z Lokomotiwem szczególnie w pierwszej kwarcie, gdy w pewnym momencie prowadzili 14:11. Jednak to zawodnicy z Krasnodaru mieli przez większą część meczu przewagę i po 20 minutach wygrywali 57:42, a po trzech kwartach 79:68.

Wśród gospodarzy sposób na obrońców rywali znaleźli Jarosław Zyskowski (25 pkt) i Serb Nemanja Nenadic (23), natomiast inny z liderów zielonogórzan - środkowy Dragan Apic musiał uznać przewagę silnych zawodników podkoszowych Lokomotiwu.

Najwięcej problemów sprawiał podopiecznym trenera Olivera Vidina rozgrywający Lokomotiwu Darius Thompson, który oprócz 17 pkt miał siedem asyst i siedem zbiórek. Zielonogórzanie na tle mocnej drużyny z Krasnodaru zaprezentowali się lepiej niż trzy dni temu Śląsk Wrocław, który w Pucharze Europy przegrał z Lokomotiwem 68:98.

Kolejne spotkanie w lidze VTB Zastal rozegra po przerwie na mecze reprezentacji w eliminacjach MŚ - 6 grudnia zmierzy się na wyjeździe z Parmą Perm, której zawodnikiem jest kadrowicz Marcel Ponitka.

W tabeli prowadzi Uniks Kazań (bilans 5-1), a Zastal (1-6) zajmuje 11., przedostatnią lokatę. Jest to 13. sezon rozgrywek pod egidą VTB, mającej charakter ligi otwartej, w której zespoły z Rosji walczą o mistrzostwo kraju.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Lokomotiw Kubań Krasnodar 90:98 (21:28, 21:29, 26:22, 22:19)

Enea Zastal: Jarosław Zyskowski 25, Nemanja Nenadic 23, Branden Frazier 16, David Brembly 8, Andy Mazurczak 7, Dragan Apic 6, Devoe Joseph 5, Krzysztof Sulima 0, Przemysław Żołnierewicz 0, Tony Meier 0

Najwięcej dla Lokomotiwu: Darius Thompson 17, Errick Mccollum 15, Stanislaw Ilnicki 13, Alan Williams 13