NHL: Aleksander Owieczkin wyprzedził Bretta Hulla w klasyfikacji wszech czasów

Aleksander Owieczkin zdobył 742. bramkę w NHL

Rosyjski hokeista Aleksander Owieczkin zdobył 742. bramkę w lidze NHL i samodzielnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów. Jego Washington Capitals wygrali na wyjeździe z Columbus Blue Jackets 4:3.

36-letni Rosjanin posłał krążek do siatki w 11. minucie, wyrównując stan meczu na 1:1. Było to jego 12. trafienie w tym sezonie, a 742. w karierze. W ten sposób wyprzedził w klasyfikacji wszech czasów Bretta Hulla, z którym dotychczas dzielił czwartą lokatę. Więcej bramek zdobyli tylko Czech Jaromir Jagr - 766, Gordie Howe - 801 i Wayne Gretzky - 894.

Owieczkin zadebiutował w NHL w 2005 roku i od początku reprezentował barwy Capitals. W piątek pierwsze dwa gole dla tej drużyny strzelił w drugiej tercji Garnet Hathaway. Zwycięstwo gościom zapewnił w 59. minucie Conor Sheary.

W tabeli Konferencji Wschodniej stołeczny zespół zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 20 punktów w 14 meczach. Prowadzą Florida Panthers - 22, przed Carolina Hurricanes - 20 (w 12 meczach), którzy w piątek ponieśli drugą w sezonie porażkę, przegrywając u siebie z Philadelphia Flyers 1:2.