Alpejski PŚ: Michał Jasiczek odpadł w eliminacjach slalomu równoległego

Michał Jasiczek uzyskał 48. czas eliminacji i nie zakwalifikował się do wieczornego slalomu równoległego alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Lech/Zuers. Najszybszy w pierwszej części rywalizacji był narciarz gospodarzy Dominik Raschner.

Łączny czas obu eliminacyjnych prób Polaka to 47,42, o 1,84 s gorszy od rezultatu Raschnera. Austriak o 0,04 wyprzedził Słoweńca Zana Kranjca oraz o 0,12 Norwega Henrika Kristoffersena.

Drugiego przejazdu nie ukończył m.in. triumfator poprzedniej edycji Pucharu Świata Francuz Alexis Pinturault, który zwyciężył w Lech/Zuers przed rokiem.

W Austrii nie startował prowadzący w klasyfikacji PŚ po inauguracji w Soelden Szwajcar Marco Odermatt. W sobotę w slalomie gigancie równoległym kobiet 11. miejsce zajęła Maryna Gąsienica-Daniel. Triumfowała Słowenka Andreja Slokar.