El. MŚ 2022. Lothar Matthaeus: Kryterium sportowe ważniejsze niż szczepienie

Piłka nożna
El. MŚ 2022. Lothar Matthaeus: Kryterium sportowe ważniejsze niż szczepienie
fot. PAP
Słynny przed laty niemiecki piłkarz Lothar Matthaeus uważa, że forma oraz przydatność dla drużyny są ważniejsze niż stan zaszczepienia przeciw COVID-19.

Słynny przed laty niemiecki piłkarz Lothar Matthaeus uważa, że forma oraz przydatność dla drużyny są ważniejsze niż stan zaszczepienia przeciw COVID-19 i trener mistrzów świata z 2014 roku Hansi Flick powinien wyłącznie w oparciu o kryteria sportowe ustalać skład drużyny narodowej.

"Hansi Flick powinien wybierać zawodników w oparciu o kryteria sportowe, niezależnie od tego, czy ktoś jest zaszczepiony, czy nie" - podkreślił Matthaeus w wywiadzie dla "Bild am Sonntag".

 

Jednak rekordzista w liczbie występów w niemieckiej kadrze - 150 meczów - dodał przy tym, że jeśli selekcjoner zdecydowałby się korzystać wyłącznie z zaszczepionych, to wszyscy powinni to uszanować.

 

Zobacz także: El. MŚ 2022: Wyniki i skróty sobotnich meczów

 

"Wtedy piłkarze, którzy nie przyjęli szczepionki, nie mogliby mieć pretensji, że są pomijani" - zaznaczył mistrz świata z 1990 roku.

 

60-letni Matthaeus wyraził jednak nadzieję, że nie dojdzie więcej do sytuacji, jak na początku listopadowego zgrupowania przed dwoma spotkaniami kończącymi eliminacje mistrzostw świata, że pięciu piłkarzy zostało odesłanych do domów ze względów sanitarnych.

 

"Musimy zminimalizować ryzyko takich problemów" - dodał.

 

Trener Flick, którego zespół już wcześniej zapewnił sobie awans do przyszłorocznego mundialu w Katarze, przyznał niedawno, że dopiero po zakończeniu listopadowego zgrupowania i eliminacji zmierzy się z pytaniem, jak w przyszłości postępować z zawodnikami niezaszczepionymi.

 

Teraz z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa w przypadku Niclasa Suele, zgrupowanie musieli opuścić również jego koledzy z Bayernu Monachium Joshua Kimmich, Jamal Musiala i Serge Gnabry, a także Karim Adeyemi, który miał z nim bliski kontakt.

 

Kimmich niedawno wywołał ożywioną dyskusję w Niemczech, gdyż jasno zadeklarował, że nie zamierza przyjąć szczepionki. Z kolei Flick podkreślił, że zależy mu, aby kadrowicze byli zaszczepieni, co pozwoli uniknąć problemów ze zdrowiem i rozmaitych perturbacji w związku z brakiem paszportu covidowego.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie