El. MŚ 2022: Udany powrót Andre Onany po dyskwalifikacji

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Udany powrót Andre Onany po dyskwalifikacji
fot. Cyfrasport

Kameruński bramkarz Ajaksu Amsterdam Andre Onana w sobotę rozegrał pierwszy mecz po zakończeniu dziewięciomiesięcznej dyskwalifikacji, a jego reprezentacja pokonała w Johannesburgu Malawi 4:0 w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata.

Podczas kontroli przeprowadzonej poza zawodami, która miała miejsce 30 października 2020, w moczu piłkarza wykryto ślady zakazanej substancji - furosemidu. W lutym Onana został zawieszony przez UEFA na rok, ale Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w części uznał jego odwołanie i tłumaczenie, że przez pomyłkę przyjął lekarstwo przeznaczone dla jego żony i zmniejszył karę do dziewięciu miesięcy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Paulo Sousa ocenił mecz z Andorą

 

Dyskwalifikacja dobiegła końca 3 listopada, a cztery dni później piłkarz znalazł się w kadrze na mecz ligowy z G.A. Eagles (0:0), ale był rezerwowym. Jego kontrakt z Ajaksem wygasa latem 2022, ale Kameruńczyk już zimą prawdopodobnie zmieni pracodawcę. Jego pozyskaniem zainteresowany jest Inter Mediolan.

 

Mimo długiej przerwy w grze i treningach, bo dopiero we wrześniu otrzymał zgodę na ćwiczenie z drużyną Ajaksu, portugalski trener reprezentacji Kamerunu nie miał obaw przed wstawieniem go do składu na spotkanie z Malawi, a bramkarz zebrał pozytywne oceny.

 

We wtorek skala trudności będzie zdecydowanie większa. "Nieposkromione Lwy" w Juande na zakończenie zmagań w grupie D zagrają z mającym punkt więcej Wybrzeżem Kości Słoniowej i muszą wygrać, by awansować do baraży decydujących o awansie do przyszłorocznych MŚ.

 

W styczniu Kamerun, pięciokrotny mistrz kontynentu, będzie gospodarzem Pucharu Narodów Afryki.

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie