El. MŚ 2022: Baraże. Zasady i terminarz. Kiedy odbędą się baraże? Z kim zagra Polska?

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Baraże. Zasady i terminarz. Kiedy odbędą się baraże? Z kim zagra Polska?
Fot. PAP
Reprezentacja Polski wciąż liczy się w walce o awans na mundial.

Reprezentacja Polski zagra w barażach o awans na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Jakie są zasady barażowych spotkań? Kiedy i z kim zagrają Polacy? Czy Biało-Czerwoni są rozstawieni? Sprawdź najważniejsze informacje przed walką o awans na MŚ 2022!

Kończą się grupowe spotkania eliminacji mistrzostw świata 2022, w których o miejsce na najważniejszej piłkarskiej imprezie walczy 55 europejskich reprezentacji, w tym Polska. Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie I za Anglią. Zgodnie z zasadami to "Synowie Albionu" bezpośrednio awansowali na katarski mundial, z kolei Polacy będą musieli powalczyć o awans w barażach.

 

Poza zwycięzcami grup eliminacyjnych organizatorzy przewidzieli miejsce dla trzech reprezentacji z Europy. O awansie zdecydują dodatkowe mecze barażowe, w których udział weźmie łącznie 12 reprezentacji - 10 wiceliderów grup eliminacyjnych oraz 2 drużyny, które wygrały swoją grupę w Lidze Narodów - Austria i Czechy.

Baraże El. MŚ 2022. Zasady

Spotkanie barażowe będą rozgrywane systemem pucharowym. Sześć reprezentacji z największą liczbą punktów będzie mogło liczyć na rozstawienie w trzech "drabinkach". W każdej z nich znajdą się cztery reprezentacje, które rozstrzygną między sobą losy awansu do finałowego turnieju.

 

Każdy zespół rozegra dwa spotkania. Aby awansować na mundial potrzebne będą dwa zwycięstwa. Jakakolwiek porażka będzie oznaczała koniec marzeń o mistrzostwach świata. Losowanie par barażowych odbędzie się 26 listopada o godz. 18:00 w Zurychu.

Baraże El. MŚ 2022. Czy Polska jest rozstawiona?

Przed poniedziałkowymi spotkaniami pewne rozstawienia były Portugalia i Rosja. Na rozstawienie nie mogły liczyć za to Macedonia Północna i Austria. Jak wygląda sytuacja reprezentacji Polski? Biało-Czerwoni w przypadku zwycięstwa z Węgrami byliby pewni rozstawienia i rozgrywaliby pierwsze spotkanie na Stadionie Narodowym. Porażka 1:2 sprawiła, że ten scenariusz będzie trudny w realizacji, a Polacy będą mogli trafić na teoretycznie trudniejszych rywali. Wszystko wyjaśni się już we wtorek.

Baraże El. MŚ 2022. Kiedy odbędą się mecze?

Pierwsze spotkania barażowe zaplanowano na 24-25 marca. Druga seria zostanie rozegrana w dniach 28-29 marca.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie