Fortuna 1 Liga: Miedź Legnica wygrała w derbach i została nowym liderem

Wojciech Łobodziński, trener Miedzi Legnica.

Miedź Legnica pokonała Górnika Polkowice z poniedziałkowych derbach Dolnego Śląska. Gospodarze triumfowali 3:1 i zostali nowymi liderami Fortuna 1 Ligi.

W pierwszej połowie podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego mieli przewagę, jednak nie byli w stanie potwierdzić tego premierowym golem. Co nie udało się przed przerwą, wyszło piłkarzom Miedzi w drugiej części gry - i to dwukrotnie. W 51. minucie bramkę na 1:0 zdobył Kamil Zapolnik, a kilka minut później wynik podwyższył Maxime Dominguez.

Zawodnicy z Polkowic w 68. minucie strzelili kontaktowego gola za sprawą trafienia Mariusza Szuszkiewicza. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną gospodarzy 2:1, pod koniec trzecią bramkę dla Miedzi zdobył Bruno Garcia, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, wchodząc z ławki rezerwowych.

Miedź, dzięki derbowej wygranej, awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Legniczanie mają na swoim koncie 35 punktów i o jeden wyprzedzają Widzew Łódź. Z kolei Górnik zajmuje przedostatnie miejsce z 12 punktami w 17 meczach.

Miedź Legnica - Górnik Polkowice 3:1 (0:0)
Bramki: Zapolnik 51, Dominguez 61, Bruno Garcia 89 - Szuszkiewicz 68

Żółta kartka – Miedź Legnica: Marcin Garuch, Nemanja Mijuskovic; Górnik Polkowice: Kamil Wacławczyk, Adrian Purzycki, Marek Opałacz.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów: 1 613