PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie.

W meczu kończącym 7. kolejkę PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Iławie z Cuprum Lubin 3:0. Dla olsztynian to piąte zwycięstwo w obecnym sezonie, siatkarze Cuprum ponieśli piątą porażkę.

Olsztynianie przystąpili do meczu osłabieni. Do Iławy nie przyjechał trener Marco Bonitta, którego zastąpił Marcin Mierzejewski. Zabrakło też amerykańskiego środkowego Taylora Averilla. Jak podał klub, obaj pozostali w Olsztynie z powodu choroby.

Mimo tych kłopotów, siatkarze Indykpolu AZS nie mieli większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 15:15, później gospodarze przejęli inicjatywę i wygrali 25:20, wieńcząc tę partię punktowym blokiem. W drugiej partii błyskawicznie uzyskali przewagę (11:4), którą utrzymywali w dalszej części seta (16:10, 20:15). Torey DeFalco skutecznym atakiem ustalił wynik tej części meczu na 25:21. Trzeci set nie odmienił losów tego starcia. Olsztynianie uzyskali kilkupunktową przewagę, w środkowej części seta odskoczyli rywalom (18:13) i pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował atak DeFalco (25:17).

Skrót meczu Indykpol AZS – Cuprum:

Najwięcej punktów: Torey DeFalco (19), Karol Butryn (18) – Indykpol AZS; Wojciech Ferens (9), Remigiusz Kapica (9) – Cuprum. Dominacja gospodarzy w ataku (65%–44% skuteczności), zagrywce (7–2) i w bloku (9–2). MVP: Torey DeFalco (14/19 = 74% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 3 bloki).

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Jan Firlej, Torey DeFalco, Szymon Jakubiszak, Karol Butryn – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Jan Król. Trener: Marcin Mierzejwski.
Cuprum: Dawid Gunia, Masahiro Sekita, Marcin Waliński, Florian Krage, Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens – Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Maruszczyk, Maciej Sas (libero), Paweł Pietraszko, Przemysław Stępień. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki meczów 7. kolejki PlusLigi:

2021-11-12: GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 18:25, 29:27, 25:21)
2021-11-13: Asseco Resovia – Projekt Warszawa 3:0 (25:21, 26:24, 25:20)
2021-11-13: PGE Skra Bełchatów – LUK Lublin 2:3 (25:16, 26:24, 22:25, 18:25, 12:15)
2021-11-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)
2021-11-14: Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 20:25, 14:25)
2021-11-14: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 19:25)
2021-11-15: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:21, 25:17).