Anders Fannemel wraca do Pucharu Świata po 32 miesiącach

Zimowe
Anders Fannemel wraca do Pucharu Świata po 32 miesiącach
Fot. CyfraSport
Anders Fannemel wraca do Pucharu Świata po 32 miesiącach.

Norweg Anders Fannemel, po odniesieniu kontuzji kolana w lipcu 2019 roku w Wiśle, przeszedł już cztery operacje i teraz powrócił do kadry powołanej na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w rosyjskim Niżnym Tagile w dniach 20-21 listopada.

„Ostatni raz Anders brał udział w PŚ w marcu 2019 roku czyli dokładnie 32 miesiące temu. To kawał czasu dla skoczka. Cieszę się że powrócił. Jest w dobrej formie co pokazał na ostatnich treningach i dlatego otrzymał ostatnie miejsce w drużynie" - powiedział trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl.

 

Fannemel określił czas po kontuzji w Wiśle jako koszmar. "To były szpitale, zabiegi i operacje, rehabilitacje, rozmowy z lekarzami i bardzo dużo czasu w samotności, która sprawiała, że cały czas pojawiały się myśli o zakończeniu kariery. Najgorsze było jednak oglądanie skoków z perspektywy kanapy" - opisał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Puchar Świata w skokach narciarskich: Kiedy konkursy? Terminarz sezonu 2021/22

 

Stoeckl na zawody w Niżnym Tagile i w fińskiej Ruce (27-28 listopada), poza Fannemelem zabierze jeszcze sześciu skoczków, Johanna Forfanga, Halvora Egnera Graneruda, Roberta Johanssona, Mariusa Lindvika, Daniela-Andre Tande i Fredrika Villumstada.

 

30-letni Fannemel zdobył ma na koncie złoty medal mistrzostw świata w 2015 roku w Falun drużynowo na dużej skoczni i srebrny w Lahti dwa lata później. W 2016 roku zdobył złoty medal drużynowo mistrzostw świata w lotach narciarskich.

 

15 lutego 2015 na norweskiej skoczni w Vikersund ustanowił rekord świata w długości skoku rezultatem 251,5 metra, który przetrwał dwa lata.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie