El. ME U-21: Młodzieżówka nie zawodzi! Wysoka wygrana Polaków

Adrian Benedyczak (z lewej) strzelił trzy gole w listopadowej przerwie reprezentacyjnej.

W ostatnim tegorocznym spotkaniu w ramach eliminacji mistrzostw Europy do lat 21 reprezentacja Polski pokonała Łotwę 5:0. Dzięki wygranej podopieczni Macieja Stolarczyka umocnili się na trzecim miejscu w tabeli, tracąc dwa punkty do Niemiec i Izraela.

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Niemcami 4:0, reprezentacja młodzieżowa podejmowała w Krakowie Łotwę. Mecz z zachodnimi sąsiadami dał nadzieję na upragniony awans, dlatego we wtorkowy wieczór Polacy musieli pokonać rywali, by wciąż być blisko czołówki stawki.

Polacy dobrze zaczęli spotkanie i 32. minucie wyszli na prowadzenie. Gola z rzutu karnego strzelił Adrian Benedyczak, który kilka dni wcześniej zdobył dwie bramki przeciwko Niemcom. Niestety, chwilę otworzeniu wyniku musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Zawodnik Parmy doznał najprawdopodobniej urazu stawu skokowego. Zastąpił go Kacper Śpiewak.

Tuż przed przerwą było już 3:0, ponieważ w niecałe dwie minuty prowadzenie podwyższyli Łukasz Bejger i rezerwowy Śpiewak.

Po przerwie trafienia dołożyli Kacper Kozłowski oraz Śpiewak, dla którego był to drugi gol tego wieczoru. Zwycięstwo oznacza, że Biało-Czerwoni tracą dwa punkty do Niemców w tabeli Grupy B.

Polska - Łotwa 5:0 (3:0)