El. MŚ 2022: Tabela drużyn z drugich miejsc

El. MŚ 2022: Tabela drużyn z drugiego miejsca

Polska zajęła ósme miejsce w gronie 10 drużyn, które zajęły drugie pozycje w swoich grupach eliminacji piłkarskich mistrzostw świata i o awans na mundial powalczą w barażach. To oznacza, że w losowaniu par 26 listopada biało-czerwoni nie będą rozstawieni.

W dwustopniowych barażach o awans do przyszłorocznego mundialu w Katarze zagra 10 ekip z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwie z najlepszymi osiągnięciami w ostatniej edycji Ligi Narodów, które nie zajęły jednej z dwóch czołowych lokat w grupach - Austria i Czechy (będą nierozstawione).

Szóstka rozstawionych ekip, które 24 bądź 25 marca zagrają w roli gospodarzy, to: Portugalia, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja i Walia. Przed Polską znalazła się jeszcze Turcja, a kolejne miejsca zajęły Macedonia Północna i Ukraina.

Losowanie par barażowych - 26 listopada. W ich finałowym etapie - 28 lub 29 marca 2022 - spotkają się zwycięzcy pierwszej rundy, a gospodarzy wyłoni losowanie.

Mistrzostwa świata w Katarze z udziałem 32 reprezentacji rozegrane zostaną między 21 listopada a 18 grudnia przyszłego roku.