Will Smith wystąpił w roli ojca sióstr Williams

Tenis
Will Smith wystąpił w roli ojca sióstr Williams
fot. PAP/EPA

W tym tygodniu na ekrany kin w USA wchodzi film "The Williams Method", przedstawiający niezwykłą historię sióstr Sereny i Venus Williams. W rolę ojca, trenera i menedżera tenisistek wcielił się Will Smith, który jest także producentem obrazu.

53-letni aktor nie ukrywa, że już dawno temu "zakochał się" w Richardzie Williamsie. Ojciec tenisistek zaimponował mu, broniąc 14-letniej wówczas Venus przed natarczywym dziennikarzem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek wygrała na pożegnanie

 

"Ten wyraz twarzy Venus... Pozostał w moim sercu. Wiedziałem, że pewnego dnia chcę pokazać światu ojca chroniącego w taki sposób swoją córkę" - powiedział Smith podczas konferencji prasowej online.

 

Smith gra w filmie rolę pierwszoplanową. Richard Williams, trener samouk, jeszcze przed narodzinami córek przygotował szczegółowy plan na ich karierę tenisową i razem z nimi przeszedł drogę z ubogich przedmieść Los Angeles do zwycięstw w największych turniejach. Początek nie był jednak łatwy. Ojciec musiał bardzo się starać, by znaleźć córkom profesjonalnego trenera w ekskluzywnych klubach tenisowych w Kalifornii, gdzie witano go rasistowskimi kpinami.

 

Jak oceniają niektóre media, rola Williamsa może przynieść Smithowi pierwszą w karierze statuetkę Oscara. 

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie