PŚ w skokach: Koronawirus tuż przed startem sezonu. Reprezentacja w trzyosobowym składzie

Zimowe
PŚ w skokach: Koronawirus tuż przed startem sezonu. Reprezentacja w trzyosobowym składzie
fot. PAP
Gregor Deschwanden

Niestety tuż przed startem nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich mamy pierwszy przypadek koronawirusa wśród najlepszych zawodników globu. W inauguracyjnych zawodach w Niżnym Tagile nie wystąpi Gregor Deschwanden, w związku z czym kadra Szwajcarii będzie reprezentowana jedynie przez trzech skoczków.

Deschwanden to jedenasty zawodnik ostatniej edycji Letniego Grand Prix, który miał być liderem szwajcarskiej kadry w sezonie olimpijskim. Niestety dla niego rywalizację rozpocznie dopiero w kolejnych tygodniach.

 

"Gregor Deschwanden przebywa tymczasowo na kwarantannie z powodu pozytywnego testu na Covid-19 i nie weźmie udziału w inauguracji sezonu" - czytamy w komunikacie Szwajcarskiego Związku Narciarskiego opublikowanym w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Udany początek Polaków w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, kluczowe zawody w grudniu

 

Pod jego nieobecność, reprezentacja Szwajcarii wystąpi w Niżnym Tagile w trzyosobowym składzie. Obok niezniszczalnego Simona Ammanna na skoczni zobaczymy Dominika Petera oraz Killiana Peiera.

 

Polska kadra pojawi się w Niżnym Tagile w siedmioosobowym zestawieniu. W jego skład wejdą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

 

Dwa indywidualne konkursy w Rosji odbędą się 20 i 21 listopada. Niżny Tagił będzie inaugurował sezon po raz pierwszy w historii. Cykl przeniesie się potem do fińskiej Ruki. Trzeci weekend odbędzie się natomiast w Wiśle (4-5 grudnia).

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie