Świetne wieści! Jakub Kopaniecki wrócił do treningów, mimo czekającej go chemioterapii

Piłka nożna
Świetne wieści! Jakub Kopaniecki wrócił do treningów, mimo czekającej go chemioterapii
fot. Górnik Polkowice
Jakub Kopaniecki

Fantastyczne wieści napływają z Polkowic, gdzie do treningów wrócił bramkarz Górnika Jakub Kopaniecki. 22-latek na początku września przeszedł operację wycięcia guza mózgu i cały czas przechodzi przez żmudny proces leczenia. Nie przeszkodziło mu to jednak w rozpoczęciu treningów z klubem z Dolnego Śląska.

O sprawie Kopanieckiego głośno zrobiło się w czerwcu, kiedy u 22-letniego bramkarza Górnika Polkowice zdiagnozowano nowotwór mózgu – glejaka wielopostaciowego. Piłkarz musiał przejść pilną operację w szwajcarskiej klinice, ale problemem była ogromne koszty takiego przedsięwzięcia.

 

Piłkarska społeczność zebrała jednak 337 tysięcy złotych w niesamowitym tempie i Kopaniecki udał się do Szwajcarii, gdzie przeszedł operację wycięcia guza mózgu. Pierwsze informacje o stanie zdrowia bramkarza były pozytywne i kilkanaście dni później mógł już rozpocząć żmudny proces leczenia i rehabilitacji.

 

Kopaniecki przebywał w klinice w Szwajcarii oraz w Warszawie, a jak poinformowała oficjalna strona klubu z Polkowic, wrócił on do rodzinnego miasta. W środę golkiper Zielono-Czarnych odwiedził budynek klubowy i wziął udział w swoim pierwszym treningu po przymusowej przerwie.

 

- Już nie mogłem się doczekać kiedy do was wrócę. Teraz będę częściej odwiedzał klub i brał udział w treningach – powiedział Kopaniecki cytowany przez portal Górnika.

 

 

Polkowicki klub poinformował również, że leczenie Kopanieckiego przebiega zgodnie z planem. "Jest na tyle dobrze, że zaczyna normalnie funkcjonować. Niedługo czeka go kolejna porcja chemioterapii. Do tego czasu może przychodzić do klubu i brać udział w zajęciach z I zespołem. Dziś po treningu Kubę przywitali wszyscy pracownicy klubu i życzyli mu dużo zdrowia" - czytamy na stronie klubowej.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie