EBL: Szalona końcówka! Asseco Arka lepsza od MKS

Asseco Arka Gdynia lepsza od MKS Dąbrowa Górnicza

Asseco Arka Gdynia pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 81:80 w pierwszym spotkaniu 12. kolejki Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż to MKS był stroną z inicjatywą ofensywną. Bardzo dobrze prezentował się Josip Sobin, a Devyn Marble doskonale konstruował grę przyjezdnych. Sytuację Asseco Arki poprawiał momentami Bartłomiej Wołoszyn. W EBL szybko szansę na debiut dostał Caio Pacheco - dzięki niemu różnica wynosiła nawet 10 punktów. Po 10 minutach było 19:26. W drugiej kwarcie zespół trenera Milosa Mitrovicia krok po kroku zmniejszał straty, a dzięki akcjom Wołoszyna i Boykinsa był już remis! Po chwili przewagę dawał Adam Hrycaniuk. Dąbrowianie w tej części spotkania mieli spore problemy w ataku, co długo bardzo dobrze wykorzystywali gospodarze. Po rzutach wolnych Adama Brenka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:40.

Trzecią kwartę gdynianie rozpoczęli od serii 10:0 i po trójce Wołoszyna oraz trafieniu Musicia odskakiwali przeciwnikom. Po ponad pięciu minutach niemoc MKS przerwał Milivoje Mijović. Później dobry fragment zanotowali jednak zarówno Anthony Durham, jak i Adrian Bogucki. Dzięki nim po 30 minutach było 60:48. W kolejnej części spotkania zespół trenera Jacka Winnickiego powoli odrabiał straty - po rzucie Michaela Lewisa zbliżył się nawet na sześć punktów. W ważnych momentach nie zawodzili jednak Bogucki, Boykins oraz Durham, a Asseco Arka kontrolowała wydarzenia na parkiecie. MKS zdecydował się na ofensywny zryw w samej końcówce, ale szaleńcza pogoń okazała się nieudana. Ostatecznie gdynianie zwyciężyli 81:80.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jacobi Boykins z 18 punktami, 10 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Michael Lewis z 21 punktami, 6 zbiórkami i 5 asystami.

Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 81:80 (19:26, 20:14, 21:8, 21:32).

Asseco Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 20, Jacobi Boykins 18, Adrian Bogucki 11, Dominik Wilczek 9, Anthony Durham 9, Adam Hrycaniuk 7, Novak Music 5, Filip Dylewicz 2, Wojciech Tomaszewski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Mike Lewis II 21, Devyn Marble 13, Adam Brenk 13, Michał Nowakowski 12, Josip Sobin 11, Marcin Piechowicz 3, Filip Małgorzaciak 3, Caio Pacheco 2, Milivoje Mijovic 2, Jakub Motylewski 0.