Liga Mistrzów: Sensacyjna wygrana Łomża Vive Kielce. Barcelona pokonana

Piłka ręczna
Łomża Vive Kielce pokonała Barce

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce w siódmej kolejce Ligi Mistrzów pokonali ekipę Barcelony. Kielczanie zakończyli imponującą serię zespołu ze stolicy Katalonii.

Na początku żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć rywalom. Gra toczyła się bramkę za bramkę. Dopiero po chwili Barca wyszła na małe prowadzenie. Mistrzowie Polski jednak byli w stanie dogonić Katalończyków. Zawodnicy z Kielc pod koniec pierwszej połowy przejęli inicjatywę na boisku, dzięki temu na przerwę zeszli przy prowadzeniu 19:16.

Druga część rywalizacji była również bardzo wyrównana. Do ostatniego gwizdka nie było wiadomo, która ekipa zwycięży. Z dobrej strony na boisku pokazał się Dika Mem. Rozgrywający często przejmował inicjatywę w akcjach ofensywnych swojej drużyny, dzięki temu zdobył siedem bramek w całym spotkaniu. Jednak w świetnej formie znajdował się również Andreas Wolff.

Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Łomża Vive Kielce 32:30.

Ostatnio w Lidze Mistrzów Barca przegrała na swoim boisku sześć lat temu. Co ciekawe, zawodnicy z Katalonii musieli wtedy uznać wyższość kielczan.

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce po siedmiu kolejkach Ligi Mistrzów mają na swoim koncie 12 punktów i są liderami w grupie.

Barcelona - Łomża Vive Kielce 30:32 (16:19, 14:13)

Barcelona: Gonzalo Perez de Vargas, Leonel Maciel – Timothey N'guessan 7, Dika Mem 7, Ludovic Fabregas 5, Aleix Gomez 3, Domen Makuc 2, Aitor Arino 2, Haniel Langaro 1, Luka Cindric 1, Angel Fernandez Perez 1, Blaz Janc, Thiagus Petrus, Artur Parera Ibanez, Melvyn Richardson, Ali Zein

Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff – Arkadiusz Moryto 7, Dylan Nahi 6, Alex Dujshebaev 4, Szymon Sićko 4, Arciom Karalek 3, Branko Vujovic 3, Władysław Kulesz 2, Nicolas Tournat 2, Igor Karacic 1, Miguel Sanchez-Migallon, Michał Olejniczak, Haukur Thrastarson, Tomasz Gębala, Sigvaldi Gudjonsson