Nicki Bille Nielsen skazany na dwa miesiące więzienia

Piłka nożna
Nicki Bille Nielsen skazany na dwa miesiące więzienia
fot. Cyfrasport
Nicki Bille Nielsen skazany na dwa miesiące więzienia.

Duńczyk Nicki Bille Nielsen, piłkarz Lecha Poznań w latach 2016-2018, został w czwartek skazany na dwa miesiące więzienia za 12 przypadków złamania prawa, m.in. szaloną jazdę samochodem pod silnym wpływem środków odurzających i spowodowanie poważnego wypadku.

Wśród zarzutów było też posiadanie narkotyków oraz kradzież perfum Diora w sklepie bezcłowym na lotnisku Kastrup w Kopenhadze o wartości 120 euro.

 

Kara jest w zawieszeniu, lecz piłkarz musi pokryć koszty sądowe oraz odpracować 80 godzin prac społecznych.

 

33-letni Nielsen, uznawany za jeden z największych talentów duńskiego futbolu, lecz też za „niereformowalny przypadek enfant terrible”, wpadał już wielokrotnie wcześniej w konflikty z prawem.

 

Ostatni raz został skazany przed dwoma laty na cztery miesiące więzienia za groźby pistoletem wiatrówką rowerzyście na deptaku w centrum Kopenhagi, grożenie śmiercią pielęgniarce w szpitalu, fizyczną napaść na ochroniarza jednego z klubów nocnych oraz posiadanie kokainy.

 

Najpoważniejszym oskarżeniem tym razem była jego jazda samochodem na autostradzie pod Kopenhagą 26 czerwca 2019 roku pod wpływem narkotyków i alkoholu. Według zdjęć opublikowanych po wypadku przez media, samochód piłkarza to dwudrzwiowy Mercedes C 300 kosztujący w Danii od 100 tysięcy euro w zależności od wersji wyposażenia.

 

„Sportowy samochód jechał z ogromną szybkością, zmieniając co chwilę pasy ruchu, a nawet wielokrotnie wyprzedzał na pasie awaryjnym. W końcu na zjeździe z autostrady z wielka siłą uderzył stojącego na czerwonym świetle SUV-a. Jego pasażerowie, pięciu obywateli Norwegii, odnieśli poważne obrażenia. Kierowca Mercedesa był pod tak silnym wpływem środków odurzających i był tak podniecony, że sprawiał wrażenie jakby był w jakimś amoku" - brzmiał raport policji cytowany przez dziennik „BT”.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie