Tauron Liga: Alessandro Lodi nowym trenerem Pałacu Bydgoszcz

Siatkówka
Tauron Liga: Alessandro Lodi nowym trenerem Pałacu Bydgoszcz
fot. PAP/Tytus Żmijewski
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz mają nowego trenera.

Alessanro Lodi został nowym szkoleniowcem siatkarek drużyny Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – poinformował w piątkowe popołudnie klub z grodu nad Brdą. Włoski trener zastąpi na tym stanowisku Piotra Matelę, z którym po ponad trzech latach współpracy rozwiązano umowę.

Lodi dwukrotnie pracował już z polskimi zespołami. Rozpoczął od kobiecego Grota Budowlanych Łódź, prowadząc go w sezonie 2012/13 wraz z Maciejem Kosmolem. Trzy sezony później był szkoleniowcem w męskim zespole Jastrzębskiego Węgla, wraz z Markiem Lebiediewem. Był także asystentem trenera żeńskiej kadry Finlandii i Stanów Zjednoczonych oraz męskiej reprezentacji Szwajcarii.

 

Zobacz także: Piotr Matela nie jest już trenerem klubu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

 

Łącznie ma już 25-letnie doświadczenie, zarówno w żeńskiej jak i męskiej siatkówce. Pracował w dziewięciu krajach i 11 klubach. Ciekawostką jest fakt, iż nowy szkoleniowiec bydgoskiego Pałacu poza sportowymi dyplomami posiada także doktorat z filozofii antycznej i etyki, uzyskany na uniwersytecie w Parmie.

 

 

Nowy trener Pałacu spotkał się już z zespołem na piątkowym treningu i poprowadzi zespół w najbliższym spotkaniu zaplanowanym na poniedziałek 22 listopada. Rywalem bydgoszczanek będzie beniaminek Tauron Ligi Kobiet – UNI Opole.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie