ATP Finals: Casper Ruud uzupełnił grono półfinalistów

Norweg Casper Ruud pokonał Rosjanina Andrieja Rublowa 2:6, 7:5, 7:6 (7-5) i awansował do półfinału turnieju ATP Finals w Turynie. Spotka się w nim z broniącym tytułu Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem, a drugą parę tworzą Serb Novak Djokovic i Niemiec Alexander Zverev.

Pierwszy piątkowy mecz Grupy Zielonej decydował o tym, który z tych tenisistów awansuje do czołowej czwórki. Lepszy okazał się blisko 23-letni Norweg, który po dwuipółgodzinnej walce i tie-breaku w decydującym secie po raz pierwszy w karierze pokonał Rublowa. W czterech wcześniejszych meczach tych zawodników lepszy był Rosjanin.

Pojedynek był bardzo zacięty, chociaż pierwszy set nie zwiastował późniejszych emocji. Rublow potrzebował niewiele ponad pół godziny, aby dwukrotnie przełamać podanie rywala i wygrać 6:2. Później na korcie trwała zacięta walka o każdy punkt, wygrana przez ósmego w rankingu ATP Ruuda. Jego kolejnym rywalem będzie "dwójka" światowej listy Miedwiediew. Do tej pory spotkali się ze sobą dwukrotnie i Norwegowi nie udało się jeszcze wygrać nawet seta.

W drugim półfinale lider rankingu Djokovic zagra ze Zverevem. Serb w wieczornym meczu Grupy Zielonej spotka się Brytyjczykiem Cameronem Norrie, który jako drugi rezerwowy w trakcie imprezy zastąpił kontuzjowanego Greka Stefanosa Tsitsipasa. Bez względu na jego wynik Djokovic uzyska awans z pierwszego miejsca w tabeli.

W Grupie Czerwonej grał Hubert Hurkacz, ale po trzech porażkach odpadł z turnieju.