Bayern Monachium przegrał z FC Augsburg. Gol Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium niespodziewanie przegrał z FC Augsburg 1:2 w spotkaniu 12. kolejki Bundesligi. Jedynego gola dla zespołu mistrza Niemiec zdobył Robert Lewandowski. To druga porażka "Die Roten" w tym sezonie ligowym. Cały mecz w barwach Augsburga rozegrali Robert Gumny i Rafał Gikiewicz.

Piłkarze z Augsburga wyszli na prowadzenie w 23. minucie gry. Bramkę zdobył Mads Pedersen. Wydawało się, że Bayern zrobi wszystko, aby doprowadzić do wyrównania. Wtedy jednak na gospodarze zdobyli drugiego gola. Jego autorem był Andre Hahn.

Chwilę później podopieczni Juliana Nagelsmanna zdobyli gola kontaktowego. W polu karnym Thomas Mueller efektownie zgrał piłkę do Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski wyswobodził się spod opieki obrońcy i trafił do siatki.

Po zmianie stron Bayern dążył do wyrównania. "Die Roten" zamknęli graczy FC Augsburg na ich własnej połowie. Ostatecznie Bawarczykom zabrakło skuteczności. Zespół Gumnego i Gikiewicza odniósł cenne zwycięstwo w walce o utrzymanie. Natomiast Bayern poniósł drugą porażkę w bieżącej kampanii Bundesligi.

FC Augsburg - Bayern Monachium 2:1 (2:1)

Bramki: Pedersen 23, Hahn 36 - Lewandowski 38