Tauron Liga: Pierwsza porażka siatkarek Developresu! Niesamowity tie-break w Rzeszowie

Developres – Legionovia 2:3.

W meczu 9. kolejki Tauron Ligi siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów przegrały z IŁ Capital Legionovią Legionowo 2:3. To pierwsza w sezonie porażka podopiecznych trenera Stéphane Antigi, co oznacza, że w ekstraklasie siatkarek nie ma już niepokonanych drużyn.

Premierowa partia długo toczyła się przy przewadze ekipy z Legionowa. Gospodynie odrobiły straty po asie serwisowym Anny Stencel (16:16), a w końcówce rozstrzygnęły rywalizację na swoją korzyść. Ann Kalandadze wywalczyła piłkę setową (24:22), a zepsuta zagrywka rywalek dała im ostatni punkt (25:23).

W drugiej odsłonie również oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Po ataku Jeleny Blagojević z przechodzącej piłki gospodynie miały piłkę setową (24:23); chwilę później cieszyły się już z wygranego seta, ale weryfikacja pokazała, że siatkarka Legionovii zaatakowała po bloku. Rozpoczęła się walka na przewagi, którą wygrały przyjezdne. Błąd Kalandadze w ataku ustalił wynik na 25:27.

Siatkarki Legionovii uzyskały przewagę w trzecim secie. W środkowej części seta odskoczyły przeciwniczkom na cztery oczka (14:18), ale rzeszowianki zerwały się do odrabiania strat. W końcówce dopięły swego – punktowy blok dał wyrównanie na 22:22. Rywalki jeszcze odpowiedziały w kolejnej akcji, ale atak i blok Stencel i atak Blagojević rozstrzygnęły seta na korzyść gospodyń (25:23).

Czwartą partię gospodynie rozpoczęły od falstartu (0:6, 1:8). Taki początek sprawił, że Legionovia utrzymywała wyraźną przewagę na przestrzeni seta, choć od stanu 14:21 rzeszowianki zmniejszyły straty – po asie serwisowym Stencel były to już tylko trzy oczka (19:22). Trzy kolejne punkty zapisała jednak na swym koncie Legionovia (19:25).

W tie-breaku oglądaliśmy twardą walkę punkt za punkt, a przy zmianie stron, po ataku Dominiki Witowskiej ze środka, minimalną zaliczkę miały siatkarki Developresu (8:7). Po niej odskoczyły na dwa oczka, ale później role się odwróciły. Przyjezdne wygrały siedem akcji z rzędu, m.in. po skutecznych atakach Olivii Różański, która wywalczyła piłkę meczową (9:14). To jednak nie był koniec emocji, bo gospodynie wygrały cztery kolejne akcje i złapały punktowy kontakt! W kluczowym momencie Różański zdołała jednak zaatakować po bloku rywalek i zdobyła brakujący punkt (13:15).

Skrót meczu Developres – Legionovia:

Najwięcej punktów: Jelena Blagojević (25), Ann Kalandadze (12), Anna Stencel (12) – Developres; Olivia Różański (31), Yaprak Erkek (18), Maja Tokarska (11), Gyselle Silva Franco (10) – Legionovia. MVP: Olivia Różański (28/63 = 44% skuteczności w ataku + 3 bloki).

Developres Bella Dolina Rzeszów, po serii ośmiu zwycięstw, poniósł pierwszą porażkę w obecnym sezonie. Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo odniosły szóste zwycięstwo w dziewiątym meczu.

Developres: Julia Bińczycka, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Bruna Honorio Marques, Jelena Blagojević, Anna Stencel – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Katarzyna Wenerska, Izabella Rapacz, Kara Bajema, Dominika Witowska. Trener: Stephane Antiga.
Legionovia: Aleksandra Gryka, Alicja Grabka, Olivia Różański, Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco, Yaprak Erkek – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Magdalena Damaske, Daria Szczyrba, Diana Dąbrowska, Maja Szymańska, Sonia Stefanik, Klaudia Kulig (libero). Trener: Alessandro Chiappini.

Wyniki meczów 9. kolejki Tauron Ligi:

2021-11-18: Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (22:25, 17:25, 25:19, 17:25)
2021-11-19: Developres Bella Dolina Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3 (25:23, 25:27, 25:23, 19:25, 13:15)
2021-11-19: E. Leclerc Moya Radomka Radom – BKS Bostik Bielsko-Biała 2:3 (25:22, 20:25, 25:14, 22:25, 10:15)
2021-11-20: #VolleyWrocław – Joker Świecie (sobota, godzina 19.00; transmisja – Polsat Box Go)
2021-11-21: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-22: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – UNI Opole (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).