EBL: Lublinianie z kolejną porażką w tym sezonie

Enea Zastal BC Zielona Góra pewnie pokonał na wyjeździe Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 99:73 w jedynym piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, ale dzięki późniejszej akcji Jimmie Taylora to Polski Cukier Pszczółka Start wyszedł na prowadzenie. Podkręcenie tempa gry pozwoliło zielonogórzanom na serię 8:0, a akcja 2+1 Andrzeja Mazurczaka dawała osiem punktów przewagi. Po 10 minutach było ostatecznie 13:20.

Na początku drugiej kwarty gospodarze zbliżyli się nawet na dwa punkty po trójce Mateusza Dziemby, a przewagę tej ekipie dawał Taylor. Enea Zastal odpowiadał kolejną serią - tym razem 13:0! Później ta przewaga wzrosła do 19 punktów dzięki zagraniu Dragana Apicia. Kolejna trójka Jarosława Zyskowskiego sprawiła, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:32.

Pojedyncze trafienia Mateusza Kostrzewskiego i Josha Sharkeya lekko zmniejszały straty lublinian w trzeciej kwarcie. Mecz był jednak pod całkowitą kontrolą drużyny trenera Olivera Vidina - po kolejnym rzucie Devoe Josepha różnica ponownie wynosiła 20 punktów. Po 30 minutach było 50:71. W kolejnej części meczu przewaga wzrosła aż do 26 punktów po indywidualnej akcji Tony’ego Meiera. Zespół trenera Tane Spaseva nie był już w stanie na to odpowiedzieć. W końcówce na parkiecie pojawiali się rezerwowi, a Enea Zastal zwyciężył ostatecznie 99:73.

Najlepszym strzelcem gości był Devoe Joseph z 23 punktami i 3 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Josh Sharkey z 16 punktami i 7 asystami.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Enea Zastal BC Zielona Góra 73:99 (13:20, 19:32, 18:19, 23:28).

Punkty:

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin: Joshua Sharkey 16, Jimmie Taylor 12, Mateusz Dziemba 10, Mikołaj Stopierzyński 9, Karol Obarek 8, Doron Lamb 6, Mateusz Kostrzewski 5, Tweety Carter 4, Roman Szymański 2, Bartosz Ciechociński 1, Damian Jeszke 0.

Enea Zastal BC Zielona Góra: Devoe Joseph 23, Tony Meier 20, Jarosław Zyskowski 18, Nemanja Nenadic 13, Dragan Apic 10, Andy Mazurczak 6, David Brembly 3, Branden Frazier 3, Przemysław Żołnierewicz 2, Krzysztof Sulima 1, Nikodem Klocek 0, Konrad Szymański 0.