Joanna Wołosz zabrała głos ws. wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski

Siatkówka
Joanna Wołosz zabrała głos ws. wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport
Joanna Wołosz

Kto zostanie następcą Jacka Nawrockiego? To jedno z najczęściej zadawanych pytań wśród kibiców siatkarskich. Głos w całej sprawie zabrała rozgrywająca Imoco Volley Conegliano Joanna Wołosz.

- Już sam pomysł, żeby wysłuchać opinii innych osób w kwestii poszukiwań selekcjonera kadry oraz by rozmawiać o rynku szkoleniowców z zawodniczkami, to duży plus. Sama też koleżeńsko rozmawiałam z Olą Jagieło, która kieruje zespołem do spraw kobiecej siatkówki - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem".

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarska gwiazda kończy karierę! To legenda wśród środkowych

 

Jagieło stoi na czele grupy roboczej, która ma rekomendować prezesowi kandydata na następcę Nawrockiego. W jej zespole znaleźli się m.in. były selekcjoner reprezentacji siatkarek Piotr Makowski czy utytułowane reprezentantki Polski Dorota Świeniewicz i Magdalena Śliwa.

 

- Prezes związku Sebastian Świderski przyznał od razu, że o siatkówce żeńskiej nie wie zbyt dużo. O pomoc poprosił osoby, które znają kobiece środowisko siatkarskie. Doceniam już sam fakt, że w tych czasach mężczyzna przyznał, że czegoś nie wie... Ja mogę sobie tylko życzyć, by wybór był słuszny i właściwy. Mam nadzieję, że zostanie wskazany dobry trener, który wniesie dużo życia i nowej jakości do reprezentacji - dodała Wołosz.

 

Każdy, kto chciałby zostać selekcjonerem kadry siatkarzy bądź siatkarek, musi przesłać do PZPS aplikację w języku polskim lub angielskim. Ma ona zawierać: CV, ocenę aktualnego i przyszłego potencjału sportowego kadry, koncepcję pracy z reprezentacją, cele krótkofalowe i długofalowe oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby procesu aplikacyjnego. Zgłoszenia można przesyłać do 20 listopada.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie