PŚ w saneczkarstwie: Udane kwalifikacje polskiej dwójki. Chińczyk z awansem

Polscy saneczkarze spisują się w tym sezonie bardzo dobrze.

Saneczkarze Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski zajęli w kwalifikacjach trzecie miejsce i wystąpią w pierwszych w sezonie zawodach Pucharu Świata na olimpijskim torze w Yanqing. Awans wywalczył też pierwszy w historii Chińczyk Fan Duoyao.

Biało-Czerwoni uzyskali wynik 59,878 s i byli gorsi tylko od par z Kanady.

Kwalifikacje do inaugurujących sezon PŚ zawodach w Yanqing, gdzie 4-20 lutego odbywać się będą zimowe igrzyska olimpijskie, nie udały się natomiast startującym w jedynkach: Natalii Jamróz (24. miejsce), Klaudii Domaradzkiej (38.) oraz Kacprowi Tarnawskiemu (28.).

W zaplanowanych na sobotę i niedzielę zawodach Polacy wystartują tylko w dwójce oraz w sztafecie.

W rywalizacji mężczyzn na 17. pozycji uplasował się Fan Duoyao. Został pierwszym w historii dyscypliny Chińczykiem, który wystąpi w Pucharze Świata. Zawody zaplanowane są na sobotę i niedzielę.

Na początku poprzedniego tygodnia na tym torze wypadek miał Mateusz Sochowicz. Reprezentant Polski z dużą prędkością uderzył w bramkę, która powinna być otwarta. Miał pękniętą rzepkę w lewej nodze i głęboką ranę w prawej. Jak ustaliła później Międzynarodowa Federacja Saneczkarska (FIL), zdarzenie było wynikiem błędu ludzkiego.

We wtorek Sochowicz wrócił do kraju, szpital w Yanqing opuścił kilka dni wcześniej.