PlusLiga: 3 x 23:25! Cerrad Enea Czarni przegrali z Indykpolem AZS

Siatkarze Indykpolu AZS wygrali sześć meczów z rzędu.

W spotkaniu 8. kolejki PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. Siatkarze ze stolicy Warmii odnieśli szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Pierwszy set miał wyrównany przebieg, a wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. Wszystko rozstrzygnęło się w dwóch akcjach od stanu 23:23. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Torey DeFalco, a w kolejnej akcji Szymon Jakubiszak zatrzymał atak rywali pojedynczym blokiem (23:25).

W drugiej odsłonie olsztynianie szybko uzyskali wyraźną przewagę (3:7, 6:10). W środkowej części seta wydawało się, że mają seta pod kontrolą (11:17), jednak radomianie ruszyli do odrabiania strat. Wygrali cztery akcje z rzędu i zmniejszyli straty (15:17). W końcówce złapali nawet punktowy kontakt – po ataku Pawła Rusina było 22:23. Skuteczne ataki Karola Butryna (22:24) i Robberta Andringi (23:25) rozstrzygnęły tę partię na korzyść gości.

Trzecia partia długo toczyła się po myśli radomian (8:5, 17:14). Przy stanie 21:17 wydawało się, że mają oni szansę na przedłużenie tego spotkania, ale nie ustrzegli się błędów. Końcówkę znów lepiej rozegrali siatkarze Indykpolu AZS. Goście odrobili straty przy zagrywkach Jana Króla (21:22), punktowy blok dał im piłkę meczową (22:24), a skuteczny atak DeFalco zakończył tę partię (23:25) i całe spotkanie.

Skrót meczu Cerrad Enea Czarni – Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Aleksander Berger (10) – Cerrad Enea Czarni; Karol Butryn (22), Torey DeFalco (16) – Indykpol AZS. Olsztynianie byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali blokiem (7–11) i lepiej prezentowali się w końcówkach setów. MVP: Karol Butryn (18/38 = 58% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 3 bloki).

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)

Czarni: Aleksander Berger, Bartłomiej Lemański, Rafał Faryna, Paweł Rusin, Michael Parkinson, Michał Kędzierski – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Wiktor Nowak, Jose Ademar Santana, Bartosz Firszt. Trener: Jakub Bednaruk.
AZS: Torey DeFalco, Szymon Jakubiszak, Karol Butryn, Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Jan Firlej – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Jan Król, Taylor Averill, Meisam Salehi, Dawid Siwczyk. Trener: Marco Bonitta.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 8. kolejki PlusLigi:

2021-11-19: Stal Nysa – GKS Katowice 2:3 (22:25, 21:25, 25:20, 25:17, 10:15)
2021-11-20: Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (18:25, 25:17, 25:27, 25:16, 13:15)
2021-11-20: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:22, 25:18)
2021-11-20: Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)
2021-11-21: Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-21: LUK Lublin – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-11-22: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).