Fortuna 1 Liga: Koniec koszmaru! Zagłębie lepsze od Arki po genialnej asyście

Zagłębie wygrało po bramce Szymona Sobczaka.

W pierwszym sobotnim meczu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Zagłębia Sosnowiec pokonała u siebie Arkę Gdynia 1:0 i tym samym przełamała koszmarną passę spotkań bez wygranej. Gol na wagę zwycięstwa padł w pierwszej połowie. Gospodarze przeprowadzili wówczas kapitalną akcję.

Faworytami tego spotkania byli gdynianie, którzy po porażce w Niepołomicach z Sandecją Nowy Sącz 1:3 chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Tym bardziej, że Zagłębie to zespół ze strefy spadkowej, który ostatni triumf odniósł 1 października! W sześciu kolejnych konfrontacjach sosnowiczanie aż czterokrotnie przegrywali (raz w Fortuna Pucharze Polski z Piastem Gliwice 0:1), ostatnio ulegając Stomilowi Olsztyn 1:3.

To jednak miejscowi zadali cios, po którym - jak się później okazało, mogli cieszyć się z upragnionych trzech punktów. W 24. minucie znakomitą, fantastyczną i fenomenalną dwójkową akcję przeprowadzili Szymon Sobczak oraz Maksymilian Banaszewski. Ten pierwszy wykorzystał cudowne podanie między defensorami Arki i kąśliwym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie ekipa z Trójmiasta doprowadziła do remisu, ale radość po trafieniu nie trwała zbyt długo. Gol wypożyczonego z Legii Warszawa Macieja Rosołka został anulowany po wideoweryfikacji VAR.

W samej końcówce emocji nie brakowało. Arka walczyła rozpaczliwie o wyrównanie, ale nie potrafiła niczego wskórać. Gdynianie musieli pogodzić się z drugą porażką z rzędu, natomiast Zagłębie przerwało fatalną passę meczów bez wygranej.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:0 (1:0)
Bramka: Szymon Sobczak 24