Liga Europejska: Perła Lublin nie odrobiła straty z Zagrzebia i pożegnała się z rozgrywkami

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne MKS FunFloor Perły Lublin przegrały u siebie z Lokomotivą Zagrzeb 27:29 (14:14) w rewanżowy spotkaniu 3. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej i odpadły z rozgrywek. Do fazy grupowej awansował zespół chorwacki, który pierwszy mecz wygrał 25:21.

Lubliniankom nie udało się nie tylko odrobić czterobramkowej straty z Zagrzebia, ale i pokonać przed własną publicznością najlepszej obecnie klubowej drużyny Chorwacji.

Wprawdzie w ósmej minucie podopieczne trenerki Moniki Marzec wygrywały 6:2, a po dwóch kolejnych 8:4, doprowadzając do wyrównania w dwumeczu, jednak jeszcze w pierwszej połowie przyjezdne zdołały te straty zniwelować. Pod koniec tej części gry kontuzji doznała dobrze broniąca kapitan Perły Weronika Gawlik, która nie wróciła już do bramki.

Tuż po przerwie Chorwatki szybko zdobyły trzy bramki i od tej chwili starały się zwalniać grę i kontrolować wydarzenia na parkiecie. W 42. min - po trafieniu rewelacyjnie skutecznej Romany Roszak - Perła zdołała wyrównać na 19:19, ale zawodniczki Lokomotivy odzyskały prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Ogromny w tym udział miała reprezentacyjna bramkarka Chorwacji Lucija Besen, wielokrotnie nie dając się pokonać zwłaszcza skrzydłowym wicemistrza Polski.

Zespół lubelski zakończył swój udział w kontynentalnych rozgrywkach, w których występowały nieprzerwanie przez 28 sezonów, zaliczając 202 mecze.

MKS FunFloor Perła Lublin - Lokomotiva Zagrzeb 27:29 (14:14)

FunFloor Perła: Weronika Gawlik, Paulina Wdowiak, Marina Razum - Oktawia Płomińska 2, Joanna Szarawaga 2, Dominika Więckowska, Marta Gęga 2, Daria Szynkaruk 1, Julia Pietras, Paulina Masna 2, Romana Roszak 16, Kinga Achruk 1, Katarzyna Portasińska 1.

Bramki dla Lokomotivy zdobyły: Josipa Mamić 8, Stela Posavec 6, Tena Petika i Ana Malec po 5, Andrea Simara 2 oraz Terezija Curic, Ines Lisjak i Kucija Besen po 1

Pierwszy mecz: 21:25. Awans: Lokomotiva Zagrzeb