Ogromne odszkodowanie Paulo dla Sousy na wypadek zwolnienia. Znamy kwotę

Piłka nożna
Ogromne odszkodowanie Paulo dla Sousy na wypadek zwolnienia. Znamy kwotę
Fot. PAP
Paulo Sousa może otrzymać duże pieniądze na wypadek zwolnienia.

Paulo Sousa ma zapisaną w kontrakcie klauzulę na wypadek przedwczesnego zwolnienia z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Gdyby PZPN chciał zakończyć współpracę z Portugalczykiem przed upływem ważności jego umowy, musiałby wypłacić szkoleniowcowi 3 miliony euro - poinformował Cezary Kowalski.

Sousa ma kontrakt z polską federacją do końca baraży o awans do mistrzostw świata. Niedawno prezes PZPN Cezary Kulesza zdradził, że w przypadku braku kwalifikacji na mundial, kontrakt portugalskiego trenera nie zostanie przedłużony. Natomiast 50-latek nie rozstanie się z reprezentacją Polski wcześniej, m.in. z uwagi na wysoką klauzulę. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy losowanie baraży? Polacy czekają na rywali w el. MŚ 2022

 

 

Selekcjoner reprezentacji Polski nie ma obecnie najlepszej prasy. Sousa jest krytykowany za decyzje personalne w ostatnim meczu eliminacji z Węgrami. Przypomnijmy, że w kadrze meczowej nie znalazł się Robert Lewandowski. Kapitan kadry skorzystał z możliwości odpoczynku. Brak lidera był widoczny na boisku. Polska przegrała 1:2 i w końcowym rozrachunku straciła szanse na rozstawienie w barażach o awans do MŚ. 

 

Losowanie baraży odbędzie się 26 listopada. Reprezentacja Polski może trafić na Włochy, Portugalię, Rosję, Szkocję, Szwecję lub Walię. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie