PKO Ekstraklasa: Sześć goli w Mielcu. Ilkay Durmus z piękną bramką

Ilkay Durmus popisał się pięknym strzałem

Ekstraklasowi piłkarze PGE FKS Stali Mielec zremisowali w sobotnim spotkaniu, na własnym stadionie, z Lechią Gdańsk 3:3, chociaż przegrywali 1:3.

Mecz dobrze zaczął się dla mielczan. W 13. min. - po długim podaniu Mateusza Żyry - piłka trafiła do Mateusza Maka. Przed moment wydawało się, że ten sam będzie chciał pokonać Dusana Kuciaka. Podał jednak do Maksymiliana Sitka, a ten przelobował bramkarza.

Jeszcze przed przerwą drużyna z Trójmiasta nie tylko wyrównała, ale wyszła na prowadzenie. W 37. min. pięknym strzałem z ok. 20 metrów popisał się Ilkay Durmus i było 1:1. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się takim wynikiem, w doliczonym czasie gry Marco Terrazzino zdobył drugą bramkę dla gdańszczan.

Po rozpoczęciu drugiej połowy nadal atakowała Lechia. W 50. min. świetnej sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystał Durmus. Jednak dziewięć minut później - po rzucie rożnym, który wykonywał Rafał Pietrzak - piłka trafiła do będącego przed polem karnym Terrazzino, które oddał piękny, celny strzał.

Wydawało się, że kwestią czasu są kolejne gole dla Lechii, ale to Stal zdobyła drugą, a następnie trzecią bramkę.

W 66. min. Grzegorz Tomasiewicz wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul Mateusza Żukowskiego na Maku. Z kolei 77. min. wspomniany Mak wykorzystał kolejny błąd Kuciaka i było 3:3.

Ostatnie minuty to zdecydowana dominacja drużyny z północy Polski, ale wynik meczu nie uległ zmianie.

PGE FKS Stal Mielec - Lechia Gdańsk 3:3 (1:2)

Bramki: Sitek 13, Tomasiewicz 66 (k), Mak 77 - Durmus 37, Terrazzino 45+1, 59

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Mateusz Żyro, Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Krystian Getinger - Konrad Wrzesiński (19. Kamil Kościelny, 46. Bożidar Czorbadżijski), Dawid Kort (69. Koki Hinokio), Grzegorz Tomasiewicz, Maksymilian Sitek (85. Adrian Szczutowski) - Mateusz Mak (86. Maciej Urbańczyk), Fabian Piasecki.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Mateusz Żukowski (82. Bassekou Diabate), Bartosz Kopacz, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak - Ilkay Durmus, Tomasz Makowski, Marco Terrazzino (82. Jakub Kałuziński), Egzon Kryeziu (72. Jarosław Kubicki), Conrado (71. Mykoła Musolitin) - Flavio Paixao (71. Łukasz Zwoliński)

Żółte kartki: Żyro, Kort, Piasecki - Kryeziu, Makowski