PŚ w short tracku w Debreczynie. Transmisja i stream online

Zimowe
PŚ w short tracku w Debreczynie. Transmisja i stream online
fot. Cyfrasport
Natalia Maliszewska

Natalia Maliszewska i inni reprezentanci Polski powalczą od czwartku w Debreczynie o punkty Pucharu Świata w short tracku, które mogą przełożyć się na kwalifikację olimpijską. Najlepsza Polka w historii tej dyscypliny prowadzi w klasyfikacji generalnej na 500 m. Transmisja na Polsatsport.pl i na Polsat Box Go.

Maliszewska triumfowała w pierwszej rundzie PŚ w Pekinie, będącej jednocześnie próbą olimpijską na oficjalnym obiekcie igrzysk, które odbędą się 4-20 lutego. Tydzień później uplasowała się na drugiej pozycji w Nagoi. Zgromadziła tyle samo punktów co Włoszka Arianna Fontana, która z kolei była najlepsza w Japonii i druga w Chinach.

 

- Myślę, że Natalia ma swój plan na zdobycie kwalifikacji i realizuje go. Na razie dwa razy była na podium i nie wątpię, że będzie chciała się pokusić o kolejne - powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

 

Maliszewska jest m.in. zdobywczynią Pucharu Świata (2018/19), wicemistrzynią świata (2018) i mistrzynią Europy (2019) na tym dystansie. Nie powiódł jej się natomiast olimpijski start w Pjongczangu, gdzie odpadła w ćwierćfinale. W Pekinie ma nadzieję rywalizować nie tylko na tym, ale i na dwukrotnie dłuższym dystansie.

 

Tydzień po zakończeniu zawodów na Węgrzech odbędzie się kolejna runda PŚ - w Dordrechcie. Będzie to ostatnia szansa na poprawienie swojej pozycji w rankingach i zdobycie olimpijskiej kwalifikacji. W klasyfikacji będą brane pod uwagę trzy najlepsze starty.

 

Transmisja PŚ w short tracku w Debreczynie na Polsatsport.pl i na Polsat Box Go. Początek od godziny 13:45.

A.J., Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie