Gregor Schlierenzauer: Polscy kibice są wyjątkowi

Zimowe
Gregor Schlierenzauer: Polscy kibice są wyjątkowi
fot. Cyfrasport
Gregor Schlierenzauer zakończył sportową karierę.

– Polska jest niesamowita jeśli chodzi o reakcje kibiców. Polscy kibice są wyjątkowi, szanują sportowców i to zawsze będę miał w sercu – powiedział Gregor Schlierenzauer w magazynie Polskie Skocznie. Wybitny austriacki skoczek narciarski kilka miesięcy temu zakończył sportową karierę.

We wrześniu Schlierenzauer ogłosił zakończenie sportowej kariery. Austriacki skoczek narciarski to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników tej dyscypliny, choć w jego bogatej kolekcji zabrakło indywidualnego olimpijskiego złota. Ma m.in. najwięcej zwycięstw w indywidualnych konkursach Pucharu Świata – 53 razy stawał na najwyższym stopniu podium. Dlaczego w wieku 31 lat zdecydował się na rozbrat ze skokami?

 

Zobacz także: Czy skoki narciarskie się rozrastają?

 

– To był dość długi proces. Ostatni sezon był dla mnie bardzo trudny jeśli chodzi o oddawanie skoków. Przez całe lato zastanawiałem się, czy mogę wrócić, czy mogę jeszcze znaleźć inspirację? Czy chcę jeszcze poddać się temu reżimowi, czy też jest już po wszystkim? Poczułem jednak, że to już koniec – przyznał Schlierenzauer.

 

– Byłem tak długo w sporcie zawodowym, że myślę, że energia i serce gdzieś umknęły. Jestem bardzo dumny z tego, że w skokach narciarskich osiągnąłem bardzo wiele. Przez te lata zdobyłem wiele medali i przeżyłem wiele emocji. To było wspaniałe. Igrzyska olimpijskie są magnesem dla sportowców. Brakuje mi tego medalu, ale czuję się świetnie w domu i podjąłem decyzję, że zajmę się czymś innym – zaznaczył.

 

Jaki był najważniejszy, najbardziej pamiętny moment jego sportowej kariery?

 

– Trudno wybrać jakiś szczególny moment, który zapadł mi w pamięć. Pamiętam znakomite konkursy w Zakopanem. Polska jest niesamowita jeśli chodzi o reakcje kibiców. Polscy kibice są wyjątkowi, szanują sportowców i to zawsze będę miał w sercu – przyznał.

 

Czym Austriak zajmie się po zakończeniu przygody ze skokami?

 

– Moim hobby jest fotografia, ale nie wiążę z nią swojej przyszłości. Zacząłem uczyć się fachu agenta nieruchomości. Uczę się też architektury, projektowania, to moja druga pasja i będę się w nią wgłębiał – dodał Schlierenzauer.

 

Cała rozmowa z Gregorem Schlierenzauerem w załączonym materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie