PŚ w bobslejach: Triumf Francesco Friedricha w czwórkach i dublet w Innsbrucku

Triumf Francesco Friedricha

Niemiecka osada Francesco Friedricha wygrała rywalizację bobslejowych czwórek w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Innsbrucku. Utytułowany zawodnik tym samym zdobył dublet - w sobotę razem z Alexandrem Schuellerem triumfował w dwójkach.

Friedrich - mistrz olimpijski z Pjongczangu zarówno w dwójkach, jak i w czwórkach - zanotował 54. pucharowe zwycięstwo w karierze.

Skład zwycięzców z soboty uzupełnili Thorsten Margis i Candy Bauer. Ich łącznych czas dwóch ślizgów to 1.41,31. Drugie miejsce zajęli - ex aequo - Brytyjczycy (Brad Hall, Nick Gleeson, Greg Cackett, Taylor Lawrence) i inna niemiecka osada (Johannes Lochner, Christopher Weber, Erec Maximilian Bruckert, Christian Rasp), które straciły do triumfatorów 0,26 s.