PŚ w short tracku: Trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej w Debreczynie

Trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej w Debreczynie.

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finale A rywalizacji na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Debreczynie. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting, natomiast druga była Koreanka Choi Minjeong.

Polka nie miała szczęścia w niedzielnych zawodach. Najpierw w półfinale jechała na dającej awans do czołówki drugiej pozycji, ale próbująca ją wyprzedzić Włoszka Arianna Fontana spowodowała jej upadek. Liderka klasyfikacji generalnej PŚ na 500 m została zdyskwalifikowana, a Maliszewską sędziowie dopuścili do walki o najwyższe lokaty.

W finale Polka zaatakowała na końcowych fragmentach i również jechała przez chwilę na drugiej pozycji, ale wówczas została odepchnięta przez Kanadyjkę Courtney Sarault. Minęła linię mety na czwartym miejscu, jednak awansowała o jedno, ponieważ Sarault została ukarana za to zachowanie i sklasyfikowana na ostatniej pozycji w finale A.

Maliszewska stanęła na podium PŚ na tym dystansie po raz drugi w karierze. Wcześniej udało jej się to w Dordrechcie w sezonie 2019/20, kiedy również była trzecia. Znacznie częściej była w czołówce na 500 m. Na tym dystansie zwyciężyła trzykrotnie, m.in. podczas październikowej próby olimpijskiej w Pekinie.

W klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje na 1000 m ósme miejsce. Z kolei na 500 m jest wiceliderką, za Fontaną. Reprezentantka Polski jest bliska zapewnienia sobie kwalifikacji olimpijskiej na obu dystansach.

Inne reprezentantki Polski odpadły na wcześniejszych etapach. Gabriela Topolska zajęła ostatecznie 27., a Kamila Stormowska - 35. miejsce. Nie najlepiej zaprezentowali się też Polacy w rywalizacji mężczyzn: Diane Sellier został sklasyfikowany na 23., Michał Niewiński - na 41., a Rafał Anikiej - na 57. pozycji.

Igrzyska w Pekinie odbędą się 4-20 lutego.