Tie-break w debiucie trenera! Siatkarska metamorfoza przyniosła zwycięstwo

Nowy trener drużyny Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz Alessandro Lodi.

Siatkarki klubu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wygrały z UNI Opole 3:2 w meczu 9. kolejki Tauron Ligi. Gospodynie przegrały dwa pierwsze sety, później jednak nastąpiła w ich grze prawdziwa metamorfoza, która przyniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Trener Alessanro Lodi zaliczył pierwszy mecz w roli trenera bydgoszczanek, kilka dni wcześniej zastąpił na tym stanowisku Piotra Matelę.

Premierowa partia toczyła się przy wyraźnej przewadze opolanek. Gospodynie próbowały w końcówce nawiązać walkę, ale popełniały zbyt dużo błędów i przegrały 19:25. Siatkarki Pałacu, po słabym otwarciu, z seta na set prezentowały się jednak coraz lepiej. W drugim co prawda znów przegrały, ale po wyrównanej walce (23:25). Trzecią partię rozpoczęły efektownie (5:0) i utrzymywały później przewagę. Pokonały rywalki 25:22. Set numer cztery był bardzo jednostronny. Wynik 25:12 oznaczał, że zwycięzcę meczu Pałac – UNI wyłoni tie-break.

W decydującym secie, po ataku Zuzanny Szperlak, gospodynie miały dwa oczka zaliczki przy zmianie stron (8:6). Siatkarki z Opola odrobiły straty (10:10), ale później poszła punktowa seria Pałacu. As serwisowy znakomicie dysponowanej Szperlak przyniósł piłkę meczową, a po chwili gospodynie zakończyły rywalizację punktowym blokiem (15:10).

Skrót meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – UNI Opole:

Najwięcej punktów: Zuzanna Szperlak (18), Patrycja Balmas (17), Mariana Cassemiro (11), Leticia Hage (11) – Pałac; Anna Bączyńska (13), Kinga Stronias (11), Vivian Pellegrino (10) – UNI. Gospodynie lepiej punktowały zagrywką (7–1). MVP: Zuzanna Szperlak (14/26 = 54% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe).

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz odniosły drugie zwycięstwo w sezonie (wcześniej pokonały 9 października BKS Bostik Bielsko-Biała) i opuściły ostatnie miejsce w tabeli. Siatkarki UNI Opole poniosły natomiast piątą porażkę.

Pałac: Paulina Majkowska, Paulina Bałdyga, Mariana Cassemiro, Leticia Hage, Patrycja Balmas, Zuzanna Szperlak – Magdalena Saad (libero) oraz Kamila Kobus, Magdalena Mazurek, Majka Szczepańska-Pogoda, Kinga Różyńska, Tatjana Bokan. Trener: Alessandro Lodi.
UNI: Marta Orzyłowska, Gabriela Makarowska, Regiane Bidias, Vivian Pellegrino, Anna Bączyńska, Kinga Stronias – Adriana Adamek (libero) oraz Gabriela Borawska, Weronika Wołodko, Oliwia Sieradzka, Marta Pamuła, Aleksandra Muszyńska. Trener: Nicola Vettori.

Wyniki meczów 9. kolejki Tauron Ligi:

2021-11-18: Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (22:25, 17:25, 25:19, 17:25)
2021-11-19: Developres Bella Dolina Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3 (25:23, 25:27, 25:23, 19:25, 13:15)
2021-11-19: E. Leclerc Moya Radomka Radom – BKS Bostik Bielsko-Biała 2:3 (25:22, 20:25, 25:14, 22:25, 10:15)
2021-11-20: #VolleyWrocław – Joker Świecie 3:0 (25:23, 25:16, 25:18)
2021-11-21: ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 25:27, 21:25, 25:11, 15:13)
2021-11-22: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – UNI Opole 3:2 (19:25, 23:25, 25:22, 25:12, 15:10)