Peter Sagan ukarany za naruszenie godziny policyjnej i zranienie policjanta

Inne
Peter Sagan ukarany za naruszenie godziny policyjnej i zranienie policjanta
fot. PAP
Peter Sagan

Czołowy słowacki kolarz, 31-letni Peter Sagan został ukarany przez sąd w Monako grzywną w wysokości 5 tysięcy euro za incydent, do jakiego doszło w kwietniu tego roku.

Trzykrotny mistrz świata w latach 2015-2017, który jest jednym z najbardziej utytułowanych kolarzy współczesnej doby, miał złamać podczas pobytu w Monako godzinę policyjną i zaatakować policjanta, który chciał go wylegitymować.

 

"Chciałbym szczerze przeprosić za swoje zachowanie. To było dla mnie nieprzyjemne doświadczenie, taki incydent już się nie powtórzy" - napisał Sagan na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Peter Sagan (@petosagan)

 

Według francuskich mediów do incydentu doszło 25 kwietnia, kiedy patrol policji zatrzymał w nocy, gdy obowiązywała godzina policyjna, samochód, w którym jechał zawodnik i jego brat, prowadzący pojazd.

 

Z raportu policyjnego wynika, że Sagan będąc pod wpływem alkoholu nie chciał się wylegitymować i w trakcie zatrzymania zranił policjanta w dłoń.

 

Po wytrzeźwieniu w areszcie twierdził, że nic nie pamiętał z nocnych wydarzeń i przeprosił za swoje zachowanie.

 

Oprócz grzywny 5 tysięcy euro Sagan musi dodatkowo zapłacić 100 euro za naruszenie przepisów dotyczących kwarantanny oraz odszkodowanie dla policjanta wynoszące 1500 euro.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie