Tie-break w plusligowym klasyku! PGE Skra odwróciła losy meczu z Asseco Resovią

PGE Skra – Asseco Resovia 3:2.

PGE Skra Bełchatów wygrała z Asseco Resovią 3:2 w ostatnim meczu 8. kolejki PlusLigi. Rzeszowianie wygrali dwa pierwsze sety, ale gospodarze zdołali odwrócić losy tego spotkania.

Rzeszowianie zaczęli ten mecz od mocnych i skutecznych zagrywek i to był ich znak firmowy w pierwszej partii. Królował w tym elemencie Klemen Cebulj, który aż czterokrotnie zaskoczył przyjmujących rywali (0:1, 8:10, 8:11, 17:21). Po jednym asie dołożyli Jan Kozamernik (6:6), Jakub Kochanowski (10:13) i Jakub Bucki (20:24). W punktowych serwisach gospodarze przegrali 2–7 i to właściwie przesądziło o ich porażce 22:25 w całym secie. W ostatniej jego akcji skutecznym atakiem popisał się Sam Deroo.

W drugiej odsłonie nadal inicjatywa należała do siatkarzy Asseco Resovii. Byli oni skuteczni w ataku, nadal dobrze prezentując się w polu serwisowym. W efekcie, w środkowej części seta uzyskali wyraźną przewagę (10:16, 15:20). Takiej straty gospodarze nie byli już w stanie odrobić w końcówce. Skuteczny atak Cebulja przyniósł piłkę setową, a w kolejnej akcji goście zatrzymali atak rywali blokiem (20:25).

Po dwóch słabszych setach, w trzecim bełchatowianie zerwali się do walki. Sygnał dał Aleksandar Atanasijevic, który popisał się kilkoma skutecznymi atakami. Po asie serwisowym Karola Kłosa PGE Skra prowadziła 16:12. Końcówka przebiegała pod dyktando gospodarzy. Atanasijevic punktowym blokiem dał im piłkę setową (24:16), a Kłos skutecznym atakiem ustalił wynik na 25:17.

Czwartą partię lepiej rozpoczęli siatkarze Asseco Resovii (5:8). Gospodarze odrobili straty i uzyskali przewagę po serii świetnych zagrywek Roberta Tahta (14:10). Później festiwal serwisów trwał nadal, bo dwoma asami popisał się Nicolas Szerszeń (14:13). Siatkarze Skry zdołali jednak odbudować przewagę – po ataku Atanasijevicia prowadzili 18:14. W końcówce jeszcze powiększali przewagę, nadal dobrze prezentując się w polu zagrywki. Taht atakiem z przechodzącej piłki wywalczył piłkę setową (24:18), a seta zamknął Atanasijevic (25:19).

W tie-breaku bełchatowianie mieli minimalną przewagę przy zmianie stron – po ataku Atanasijevicia było 8:7. Obie ekipy toczyły przez pewien czas zaciętą walkę punkt za punkt. Od stanu 9:10 poszła jednak seria PGE Skry, której bohaterem w bloki i w ataku był Kłos (13:10). W końcówce sporo emocji wywołała akcja, w której sędziowie sprawdzali przełożenie dłoni Cebulja (13:12). Po chwili bombę z zagrywki posłał na drugą stronę Jakub Bucki i znów był remis. Atanasijevic trafił w ataku na wagę piłki meczowej, a w kolejnej wymianie Kłos zablokował Muzaja (15:13) i było po meczu.

Skrót meczu PGE Skra – Asseco Resovia:

Najwięcej punktów: Aleksandar Atanasijevic (22), Karol Kłos (15), Milad Ebadipour (12), Robert Taht (11) – PGE Skra; Maciej Muzaj (21), Klemen Cebulj (12), Jakub Kochanowski (10) – Asseco Resovia. Aż dwadzieścia punktów obie ekipy zdobyły bezpośrednio z zagrywki (8–12, po cztery asy Taht i Cebulj). MVP: Aleksandar Atanasijevic (20/33 = 61% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 1 blok).

PGE Skra Bełchatów zajmuje szóste miejsce w tabeli. Wygrała po raz piąty w swym ósmym meczu; ma na koncie 14 punktów i o jeden wyprzedza Asseco Resovię. Rzeszowianie mają bilans spotkań 4–4.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia 3:2 (22:25, 20:25, 25:17, 25:19, 15:13)

PGE Skra: Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijevic, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Damian Schulz, Mihajlo Mitić, Robert Taht. Trener: Slobodan Kovac.
Asseco Resovia: Klemen Cebulj, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Sam Deroo, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Nicolas Szerszeń, Jakub Bucki, Paweł Woicki. Trener: Alberto Giuliani.

Wyniki 8. kolejki PlusLigi:

2021-11-19: Stal Nysa – GKS Katowice 2:3 (22:25, 21:25, 25:20, 25:17, 10:15)
2021-11-20: Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (18:25, 25:17, 25:27, 25:16, 13:15)
2021-11-20: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:22, 25:18)
2021-11-20: Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)
2021-11-21: Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)
2021-11-21: LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:2 (19:25, 25:17, 25:17, 28:30, 19:17)
2021-11-22: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia 3:2 (22:25, 20:25, 25:17, 25:19, 15:13).