Liga Mistrzów: "Stara Dama" brutalnie upokorzona w Londynie! Chelsea wyrządziła jej koszmar w dwie minuty

Juventus został upokorzony przez Chelsea!

Chelsea nie miała żadnej litości i wyrządziła Juventusowi prawdziwy koszmar! W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa "The Blues" wygrała 4:0, a dwie bramki zdobyła w odstępie zaledwie dwóch minut!

Dzięki temu zwycięstwu obrońcy trofeum zrównali się punktami z Juventusem, ale wyprzedzili przedstawiciela włoskiej Serie A dzięki lepszemu bilansowi w dwumeczu. "Stara Dama" wygrała bowiem u siebie "tylko" 1:0.

Ale po kolei. W absolutnym szlagierze tej serii gier w Champions League niezmiernie ciężko było wskazać faworyta. Juventus, mimo przeciętnej postawy na krajowym podwórku, na niwie europejskiej spisywał się do tej pory bez zarzutów. Chelsea przystępowała do tego spotkania jako lider Premier League.

W bramce gości pojawił się Wojciech Szczęsny, który tego dnia miał sporo pracy. Polakowi nie udało się zachować czystego konta. Jako pierwszy pokonał go w 25. minucie Trevoh Chalobach, który zaledwie z kilku metrów mocnym strzałem nie dał szans byłemu golkiperowi Arsenalu.

Wielokrotni mistrzowie Włoch mogli błyskawicznie wyrównać za sprawą byłego piłkarza z niebieskiej części Londynu, Alvaro Moraty. Hiszpan uprzedził wychodzącego z bramki Edouarda Mendy'ego, ale piłkę niemal z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili Thiago Silva, który popisał się rozpaczliwą interwencją.

Do przerwy podopieczni Thomasa Tuchela prowadzili skromnie 1:0, ale prawdziwy koszmar Juventusu nastąpił na początku drugiej części spotkania. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Reece James, a zaledwie sto dwadzieścia sekund później wynik podwyższył Callum Hudson-Odoi. To był prawdziwy horror i upokorzenie "Starej Damy".

Były to decydujące momenty dla losów tej konfrontacji, ponieważ w jej dalszej fazie Chelsea kontrolowała przebieg wydarzeń i nie pozwoliła Juventusowi na nic więcej. Mało tego, w 95. minucie dzieła zniszczenia dopełnił Timo Werner, który ustalił rezultat na 4:0!

Chelsea została nowym liderem grupy H. W ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z Zenitem, podczas gdy Juventus zmierzy się u siebie z Malmoe.

Chelsea - Juventus 4:0 (1:0)
Bramki: Chalobah 25, James 56, Hudson-Odoi 58, Werner 95