Bez straty seta! Reprezentacja Polski siatkarzy U–18 efektownie rozpoczęła turniej w Erywaniu

Reprezentacja Polski siatkarzy udanie rozpoczęła w Erywaniu występy w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA). Na inaugurację pewnie pokonała Białoruś 3:0, a w drugim meczu - również w trzech setach - ograła Łotwę.

Podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego walczą w stolicy Armenii o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy U–18. Turniej rozpoczął się 22 listopada. Najciekawszym wydarzeniem pierwszych dni imprezy był mecz Ukraina – Rosja, wygrany przez Ukraińców 3:2 (17:15 w tie-breaku). Zwycięzcy tej konfrontacji są liderem tabeli z bilansem meczów 3–0. Tuż za nimi plasuje się Polska, która jednak rozegrała o jedno spotkanie mniej. Właśnie te dwie reprezentacje zmierzą się ze sobą w czwartek.

Biało-czerwoni rozpoczęli rywalizację meczem z Białorusią. Wygrali pewnie 3:0, choć w każdym z setów to rywale notowali lepszy początek. W drugiej partii Polacy przegrywali nawet 11:16, zdołali jednak odrobić straty i wygrać 25:21. Najwięcej punktów dla zwycięzców wywalczył Bartłomiej Potrykus – 15.

W drugim spotkaniu Polska zagrała z Łotwą i to spotkanie miało jednostronny przebieg. Jedynie w pierwszym secie rywale dobrnęli do bariery dwudziestu zdobytych punktów. Kolejne przyniosły zdecydowane zwycięstwo Polaków. Biało-czerwoni dominowali przede wszystkim w bloku (16–1!). Najlepiej punktowali Artur Brzostowicz oraz Stanisław Chaciński, którzy wywalczyli po 12 oczek.