EBL: Josh Fortune zawodnikiem GTK Gliwice

Amerykański rzucający obrońca Josh Fortune został koszykarzem zamykającego tabelę ekstraklasy GTK Gliwice - poinformował klub. Kilka dni wcześniej do zespołu dołączył po dwuletniej przerwie środkowy Damonte Dodd.

Josh Fortune krótko po rozpoczęciu sezonu rozstał się z greckim Egis Armias Larissa. 27-letni zawodnik w przeszłości grał na Węgrzech, w Niemczech, Danii i na Ukrainie.

Prowadzeni w tym sezonie przez trenera Roberta Witkę gliwiczanie wygrali 3 z 12 meczów. W ostatniej kolejce – już z Doddem – przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 74:106.

Dodd przyjechał z ligi czeskiej i zajął w składzie miejsce Keyshawna Woodsa, który nie może trenować z powodu urazu kolana.

Prezes klubu Jarosław Zięba w rozmowie z PAP zwracał uwagę brak szczęścia - czego wymiernym efektem jest plaga kontuzji w drużynie - i zapowiedział zmiany kadrowe w trakcie trwającej przerwy dla reprezentacji.